žvýkačka

Krutá daň za každodenní žvýkání žvýkačky. Neuvěříte, co se stalo

Krutá daň za každodenní žvýkání žvýkačky. Neuvěříte, co se stalo
Zdroj: Thinkstockphotos

Žvýkání bylo pro Angličanku Claire Embletenovou každodenní rituálem. Drsně na to doplatila. Ani ve snu ji nenapadlo, jaké bolestivé zdravotní komplikace by jí mohl tento zvyk způsobit. Nyní musí na operaci.

Bez žvýkání si Claire život nedokázala vůbec představit. Během všedního dne žvýkala bez problému pět hodin denně. O víkendu čas, který strávila žvýkáním, prodloužila ještě o dvě hodiny. Nadměrně dlouhá doba žvýkání však nezůstala bez následků. Žena si žvýkáním porušila čelistní kloub. Toto poranění bude nejspíš vyžadovat chirurgický zákrok.

Problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejprve začala pociťovat praskání v čelisti. Lékařskou pomoc nevyhledala, protože ji nic nebolelo. Šok přišel až v momentě, kdy se jí v půlce úsměvu zasekla čelist. Nesnesitelná bolest ji nedovolila cokoliv říct, natožpak otevřít ústa dokořán. 

Následovalo vyšetření v nemocnici, šestiměsíční rehabilitace, obrovské množství prášků od bolesti, artroskopie, která měla posílit čelist i chrupavku, ale nic nepomáhalo. Není divu, že Claire propadala zoufalství.

Související obsah

,,Vždy jsem věřila tomu, že je to zdravé. Žvýkala jsem je po jídle a pití, navíc jsem si byla vždy jistá, že to byly pouze značky žvýkaček bez cukru. Nikdy jsem si nemyslela, že by tento neškodný a zdravý zvyk mohl být škodlivý.“ Vyjádřila se Claire.

Konečným verdiktem je podle internetového portálu vysetrenie.zoznam.sk operace. Řez, který ji čeká, chirurgové provedou na obou stranách líc, okolo uší, až na krk. Claire budou během operace do čelisti zavedeny kovové destičky, které by měly funkci čelisti zlepšit.

 

Matka čtyř dětí tvrdí, že by každý výrobce žvýkaček měl na jejich obalu uvádět doporučenou dobu žvýkání. Po tom, co se jí tohle přihodilo, už nedovolí žvýkat žvýkačky ani svým dětem. Věří, že její příběh bude odstrašujícím příkladem pro veřejnost a už se nebude nikdy opakovat.

nvi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz