Severní Korea

Kim Čong-un chce mít vlastní čas! V KLDR ho posune o 30 minut

Severní Korea oslaví 70. výročí osvobození od japonské nadvlády po svém. Pchjongjang totiž nařídil zavedení vlastního časového pásma. Severokorejci tedy 15. srpna posunou hodinové ručičky o třicet minut dozadu.

Severkorejský vůdce Kim Čong-un se rozhodl svému lidu věnovat netradiční dárek k výročí osvobození od japonské okupace. Vedení KLDR se rozhodlo vrátit čas o 30 minut a nazvat ho "Pchjongjangským časem". Tento čas odráží neotřesitelnou víru a vůli státních pracovníků a lidu.

 

Nové časové pásmo však není až tak nové. V KLDR totiž platilo do roku 1910. Pak se ale země dostala pod nadvládu Japonců, kteří otočili ručičky severokorejských hodin o třicet minut dopředu. Časový rozdíl mezi střední Evropou a Severní Koreou se tak zkrátí na 6 a půl hodiny.

 

Související obsah

 

Severokorejská inovace ale zřejmě pozlobila Jižní Koreu. Podle Soulu způsobí nejen potíže v průmyslové spolupráci. Na světě ale neexistuje mezinárodní organizace, která by spravovala časová pásma, a proto si každý stát může nastavit libovolný čas. Mezi zeměmi, které toho využily je například i Venezuela.

 

 

pet, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz