Pátrání

Tohle je pejsek hrdina! Zachránil muže, který si do krku píchl větev

Tohle je pejsek hrdina! Zachránil muže, který si do krku píchl větev
Zdroj: Policie ČR / TN.cz

Pořádně adrenalinové pátrání si v noci z pátku na sobotu "užili" policisté na Brně-venkov. V časové tísni hledali muže, který si probodnul krk větví a silně krvácel.

"Krátce po půlnoci z pátku na sobotu na linku 112 oznámil osmatřicetiletý muž, že při cestě z hodové zábavy spadl do příkopu u silnice, kde se mu do krku zapíchla větev. Muž silně krvácel a nebyl schopný se hýbat," popsala oznámení jihomoravská policejní mluvčí Petra Ledabylová.


Po nešťastníkovi okamžitě začali pátrat muži zákona z Židlochovic, Pohořelic a Rajhradu a dokonce i dálniční policisté. Mezitím se zraněným stále mluvil operační důstojník a snažil se zjistit, kde přesně dotyčný upadl.

Související obsah


"Muž slyšel zapnuté policejní majáky, ale nebyl schopný uvést, jak daleko nebo z jakého směru zvuk přichází. Do pátrání po muži v ohrožení života jsme nasadili také psovody se služebním psem Hankem, kterému se podařilo krvácejícího muže vystopovat," doplnila mluvčí.


Chlupatý stopař zraněného nakonec objevil, jak leží ve srázu hlavou dolů, celých 150 metrů od silnice. "Policisté mu proto okamžitě poskytli první pomoc a předali jej přivolaným lékařům. Zraněnému tak nejen muži zákona, ale i jejich čtyřnohý kolega Hank, zachránili život," popsala šťastný konec pátrání Ledabylová.

pez, TN.cz

K tématu Pátrání

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz