Islámský stát

Odporní barbaři: ISIS popravil Chorvata Toma! Uřízli mu hlavu

Odporní barbaři: ISIS popravil Chorvata Toma! Uřízli mu hlavu
Zdroj: facebook.com

Další krutá poprava z rukou radikálních muslimů. Tentokrát se stal jejich obětí Chorvat Tomislav Salopek (30). Zbyla po něm manželka Nataša a dvě malé děti.

Únosci z Islámského státu požadovali výměnou za mladého topografa, který byl pracovně v Káhiře, propuštění muslimských žen vězněných v Egyptě. Na videu, které se objevilo na internetu minulý týden, Tomislav říká, že pokud nebudou požadavky radikálů splněny, tak ho zabijí.

"Mé jméno je Tomislav Salopek, je mi třicet let, pocházím z Chorvatska. Mám ženu a dvě děti," říká muž do kamery, zatímco za ním stojí zahalený terorista s nožem v ruce.

"Chtějí mě vyměnit za muslimky zadržované v egyptských věznicích. Musí toho být dosaženo do 48 hodin. Pokud se tak nestane, vojáci Sinajské provincie mě zabijí," říká Tomislav Salopek, který pracovně pobýval mimo jiné i v Česku. Unesen byl v Káhiře 22. července.

Související obsah

Nyní příznivci Islámského státu svému slovu dostáli. Během odporné popravy muži uřízli hlavu, položili mu ji na záda a fotku zveřejnili. Za poslední roku popravili nejméně sedm občanů západního světa. Tomislav Salopek pocházel ze Záhřebu, zůstaly po něm dvě malé děti a manželka Nataša.

Podívejte te se na reportáž z Televizních novin o sílícím strachu z Islámského státu:

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO JE ODHALILO: Isis natáčí vraždy rukojmích v ateliérech?!

PODVRH NEBO PRAVDA? Objevilo se video, jak islámští radikálové natáčejí popravy rukojmí

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz