Nebezpečí

Zelené nebezpečí: Sinice vás mohou připravit o zrak i o život!

Zelené nebezpečí: Sinice vás mohou připravit o zrak i o život!
2012-06-12_VOYO-HD-Druhy-zivot-12-C112959x-NP

Současná vedra přejí sinicím, které se v mnohých přírodních koupalištích přemnožily. Tyto mikroorganismy přitom pro člověka představují značná zdravotní rizika.

Koupání ve vodě zamořené sinicemi může člověku způsobit zánět spojivek nebo rohovky, léčba takových zánětů bývá komplikovaná a může způsobit trvalé poškození zraku. Toxické látky obsažené v sinicích mohou také způsobit kožní, žaludeční a střevní potíže, bolesti hlavy a dokonce poškození jater. sinice produkují jed, který je horší než například jed kobry. V nejhorším případě mohou člověka i zabít.

Obzvlášť nebezpečné jsou sinice pro malé děti, starší lidi, těhotné ženy, alergiky a nositele kontaktních čoček. Koupání ve vodě, o které se ví, že se v ní ve zvýšené míře vyskytují sinice, se důrazně nedoporučuje.

Související obsah

Pokud už z nějakého důvodu do takové vody polezete, dodržujte tyto zásady:

Po koupeli se neutírejte ručníkem, sinice byste si ještě víc vetřeli do pokožky a očí

Co nejdříve se osprchujte čistou vodou

Nekoupejte se déle než deset minut

Neotevírejte oči pod vodou

Jak poznáte, že jsou ve vodě sinice přítomny?

Naplňte vodou láhev a nechte ji alespoň čtvrt hodiny odstát. Pokud se u hladiny vytvoří zelený lem, který vypadá jako nasekané jehličí nebo krupička, jde nejspíš o sinice.
 

Zdroj: oficiální zdroj

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tohle je nejúžasnější koupaliště světa. Kde ho najdete?

FOTO: Rodina při koupání vyfotila ducha. Podařilo se zjistit, co je to za holčičku!

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covid-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktury. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz