Zima 2015

Jaká bude zima? Meteorologové vydali první PŘEDPOVĚĎ!

Podle nejnovější prognózy by letošní zima měla být silně ovlivněna oceánským proudem El Niño. Meteorologové z jeho chování odvodili, co nás v zimě čeká.

Tropické bouřky, vydatné srážky nebo naopak dlouhá sucha, extrémní výkyvy počasí. Podle zprávy amerického úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA) bude s 90% pravděpodobností ovládat klima severní polokoule El Niño a tento oceánský proud by měl počasí ovlivňovat až do jara. "Vychází to tak podle všech našich klimatologických modelů," uvedl NOAA.

Více srážek a největší výkyvy teplot by se podle NOAA měly objevit až koncem zimy a na začátku jara. Pokud bude El Niño hodně silný, přinese s sebou vydatné srážky a záplavy, uvedl portál topky.sk.

Související obsah

Ledová zima
Podle meteorologů by se v Evropě El Niño mohl vyřádit v podobě třeskutých mrazů a sněhových bouří. Záležet bude na tom, jak moc bude proud výrazný. Pokud ne, počasí v Evropě moc neovlivní, pokud ale ano, vyvolá to atmosférickou reakci, která by k nám mohla s ledovými větry přinést velké mrazy a velké množství sněhu.

Podle australských meteorologů je nyní El Niño podobně silný jako v roce 2010, kdy s sebou přinesl do Evropy rekordně mrazivou zimu. "Mohlo by to být velké," varují.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je nádhera! Rekordní americké mrazy zastavily Niagarské vodopády

Zamrzlá nádhera: Magické snímky Benátek pod ledem

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zima 2015

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz