Zajímavosti

VYZKOUŠELI JSME ZA VÁS: Výslechová místnost StB v Praze!

V suterénních prostorech kousek od náměstí I. P. Pavlova v Praze by člověk čekal ledacos. Od studentského squatu počínaje, po kamrlík lehké děvy konče. Výslechovou místnost StB, kde najdete bustu Lenina, a možnost se na hodinu vcítit do role podvratných živlů, kteří se snaží dostat na svobodu, byste tam dnes už jistě nečekali.

"Pamatujete pevnost Boyard? Komnaty plné pavouků a hadů? Ty vás sice v únikové hře Železná opona nečekají, ale můžete se těšit na místnost plnou hádanek a logických, mechanických i elektronických rébusů, které překonáte jedině jako tým! Vše, co potřebujete, je chuť hrát a vyhrát. A místo otce Fura na vás dohlídne nukleární Lenin," to nám hned po příchodu slíbil Honza Vrobel, jeden z autorů Železné opony.

Hru Železná opona jsme si samozřejmě zkusili. Na poražení nukleárního Lenina, ultimátní zbraně, která sežehne všechny symboly západní dekadence, jsme měli hodinu. Jak moc jsme byli (nebo nebyli) úspěšní, na to se můžete podívat ve videu.

Úniková hra Železná opona vznikla na příběhu, podle kterého nikdy nespadla hradba dělící východní a západní Evropu, neproběhla sametová revoluce a komunismus v Československu nikdy neskončil. Hra je zvláštní i tím, že disponuje překvapivým množstvím elektronických mechanismů.

TN.cz, Pavlína Kosová, TN.cz/Jakub Deml

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz