Univerzita Nova

Univerzita Nova vás naučí, jak zatočit se žvýkačkami!

Máme pro vás další díl našeho speciálu s názvem Univerzita Nova. V něm reportérka Tereza Šnoblová testuje užitečné rady a triky. Tentokrát se zaměřila na to, jak se zbavit žvýkačky přilepené na oblečení.

Když si dáte žvýkačku po česnekové pomazánce, jistě vám dobře poslouží. Ale co když se stane chyba a zůstane přilepená na oblečení. Dolů ji jen tak nedostanete.


První babská rada zní - mrazák. Možná to zní příliš snadno, ale opravdu to funguje. Jak se říká: v jednoduchosti je síla. Oblečení s přilepenou žvýkačkou stačí dát do mrazáku a nechat ho tam pár hodin. Žvýkačka ztvrdne a pak jde snadno sundat.


Žvýkačka je typ kaučuku, podobný tomu ze kterého se vyrábí třeba pneumatika. Ten při teplotě, kterou máme v ústech, měkne. Když žvýkačku zchladíme, hmota ztvrdne a sníží se tak přilnavost k oděvu.


Další radou je použít na žvýkačku kostku ledu. Koberec nebo botu asi do mrazáku nedáte, pak stačí mít kousek ledu a žvýkačku ledovat. Dokud její povrch neztvrdne. Pak ji stačí jen odloupnout.

Související obsah


Méně známou fintou je odlakovač na nehty a odličovací tampóny. Stačí dát odlakovač na tampón a krouživými pohyby žvýkačku odlepovat. Jde to snadno, na tamponku nezůstává barva z oblečení a na oblečení stejně nezůstávají ani stopy po odlakovači.


Tenhle způsob je určitě ten nejlepší. A jak ho vysvětlují odborníci ? Zjednodušeně se dá říct, že odlakovač má v sobě rozpouštědlo, které žvýkačka nasaje a změní se její konzistence. Pak ji lze snadno sundat. Dnešní odlakovače jsou ke tkaninám šetrné.

pez, Tereza Šnoblová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz