Bouře

Tři hasiče při práci trefil blesk! Bouřky hrozí v celém Česku!

Tři hasiče při práci trefil blesk! Bouřky hrozí v celém Česku!
Zdroj: HZS Zlínského kraje

Kvůli prudkým bouřkám měli hasiči z celého Zlínského kraje pořádně napilno - během večera a noci ze soboty na neděli vyjížděli kvůli řádění živlů celkem dvaapadesátkrát.

"Po období sucha nám bouřka ukázala, co dokáže příroda, když zem bičovaly provazce vody, které zvedly hladiny místních potůčků a nebe bylo protkáno množstvím blesků," přiblížil rušnou noc požárníků jejich mluvčí Roman Žemlička.


Obzvlášť dlouho budou na dnešní noc vzpomínat tři dobrovolní hasiči z Vizovic. Při řezání stromu u silnice na obec Loučka do nich totiž uhodil blesk, který nejspíš přitáhly kovové části výstroje.


"Na místo se dostavila záchranka. Sanitka po ošetření odvezla dva hasiče do Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Třetí hasič pokračoval dál ve své práci. Při dalším výjezdu byl na pohotovost převezen i on, protože se mu náhle udělalo špatně," vysvětlil Žemlička.

Související obsah


Z 52 výjezdů byla většina právě k popadaným větvím a poškozeným stromům, osmkrát ovšem museli hasiči čerpat vodu a čistit kanály, šestkrát je pak lidé volali k zajištění střech poničených prudkou průtrží mračen. Jednu ze střech například poškodil cihlový komín, který bouřka shodila.Nejkurióznějším výjezdem celé noci byl ovšem bezpochyby výjezd do Otrokovic. "Na zahradě za rodinným domem stála nepřipevněná trampolína. Ta se při náporu větru vznesla do vzduchu, poškodila střechu rodinného domu, přeletěla přes silnici a jako žiletka se zařízla do oken sousedního rodinného domu," popsal mluvčí hasičů.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Fascinující příroda zachycená v jediné vteřině! Okouzlující podívaná, na kterou jen tak nezapomenete

GALERIE pro otrlé: Takhle se změní vaše tělo, když vás zasáhne blesk!

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz