Češi

Dva Češi zemřeli na Slovensku! Nepřežili kontrolu cisteren

Dva Češi zemřeli na Slovensku! Nepřežili kontrolu cisteren
Zdroj: YouTube.com

Dva Češi dnes přišli o život na Slovensku. Hasiči a záchranáři museli zasahovat na vlakovém nádraží ve Vrútkách, kde muži pracovali na kontrole cisteren. Podle všeho se nadýchali výparů a do cisterny spadli. Bohužel už jim nebylo pomoci.

Dva pracovníci z České republiky přišli dnes před polednem o život poté, co pravděpodobně vdechli nebezpečné výpary z vlakové cisterny. Událost se odehrála na nákladním nádraží ve slovenských Vrútkách blízko Martina. Informace pro agenturu TASR poskytla mluvčí krajského policejního ředitelství v Žilině Jana Balogová.

Dva muži (26 a 31), zkontrolovali celkem 25 cisteren, ve kterých byly zbytky dešťové vody. Poté, co se dostali k šestadvacáté, našli na spodku cisterny neznámou kalnou tekutinu. Právně z ní vycházely výpary, které muže stály život. Hasiči po příjezdu na místo našli oba muže v bezvědomí, vytáhli je ven, ale ani přivolaným záchranářům se pracovníky nepodařilo oživit.

Po zásahu se ukázalo, že zdravotní problémy měl i jeden ze zasahujících záchranářů. Inkriminované cisterny byly podle všeho naposled čištěny v roce 2010. Policisté na místě zajistili vzorky, které prozkoumají odborníci z Krajské chemické laboratoře v Nitře. Příčinu smrti určí nařízená soudní pitva. Všechny okolnosti tragédie v současné době vyšetřuje policie.
 

pav TN.cz

K tématu Češi

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz