Vražda

Zasadil muži osm ran do hlavy. Hodil ho do septiku a šel to zapít

Za dobrý skutek zemřel. To je podle policie příběh muže z Nové Vsi na Rychnovsku, který nechal ve svém domku bydlet násilníka a alkoholika Radka Charváta. Ten se mu po čtyřech měsících odvděčil velmi krutou smrtí. Nechal ho hodiny v bolestech umírat. Dodnes se ke svému činu nepřiznal a hrozí mu 18 let vězení.

"Zasadil poškozenému osm ran do hlavy, ačkoli byl v bezvědomí a včasná lékařská pomoc by mu zachránila život, tak ho odtáhl na zahradu do septiku a tam ho nechal ještě několik hodin umírat," popsala mluvčí královehradeckých policistů Ivana Ježková.

Krutou smrt sedmapadesátiletého muže má na svědomí podle policie Radek Charvát. Majitel domku v Nové vsi na Rychnovsku udělal životní chybu, když u sebe nechal bydlet alkoholika, násilníka a recidivistu v jedné osobě."Soužití bylo ve znamení fyzických útoků a slovních urážek ze strany obviněného," řekla Ježková.

Loni 15. prosince opilý Charvát napadl bytného takovou intenzitou, že mu roztříštil lebeční a obličejové kosti. Charvát ho nechal ležet na podlaze v bezvědomí a odešel to zapít. Až po několika hodinách zavolal pomoc.

Od té doby odmítá, že by měl se smrtí svého bytného cokoli společného. Jenže kriminalisté jsou o jeho vině přesvědčeni. Během pátrání po majiteli domku Charvát kriminalistům i příbuzným tou dobou už mrtvého muže tvrdil, že si našel v Chocni milenku a odstěhoval se k ní. Důkladná prohlídka domu a zahrady ale odhalila hrůzný nález. Charvátovi teď hrozí osmnáctiletý trest.
 

mom/Filip Pultar, TN.cz

K tématu Vražda

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz