ISIS

Dětství podle ISIS: Chlapeček se učí vraždit na plyšácích!

Dětství podle ISIS: Chlapeček se učí vraždit na plyšácích!
Zdroj: YouTube.com

Vrazi z Islámského státu zase ukázali, jak vypadá dětství na území, které ovládají. Ani ne dva týdny poté, co svět šokovalo video s chlapečkem, který podřízl svého plyšového medvídka hrajíce si přitom na teroristu Džihád Johna, zničil malý hošík další hračku. Tentokrát plyšového medvídka zapálil.

Jen před pár dny vypustili islamisté nechutné video, jak upálili čtyři údajné irácké špiony. Teď ukázali, že tyto hrůzné praktiky učí i malé děti! Zveřejnili video, jak malý chlapeček přijde s pochodní k plyšovému medvídkovi a zapálí šňůru. Za chvíli hračka lehne popelem.

Britský list Daily Mail, který na případ upozornil, oslovil přední protiteroristické experty. Ti nepochybují o tom, že je video autentické. "Ukazuje to, že ISIS zase posunul hranici barbarství," řekl Colin Clarke, politolog z think-tanku RAND.

ISIS si takhle vychovává novou generaci. "Tihle chlápci (bojovníci ISIS) vychovávají děti tak, aby od raného dětství měli mozek džihádisty. Je to děsivé, protože zahraniční bojovníci měli mozky vymyté v pozdějším věku, ale tyto děti jsou indoktrinované od velmi malého věku," pokračuje Clark.

"Pro Islámský stát je to velmi důležitý státotvorný krok, protože chtějí, aby na svém území měli skutečně věrné následovníky. Lepší způsob pro něco takového neexistuje. Ukazuje to, že ISIS nemá žádné hranice toho, co je nepředstavitelné. Když už si myslíme, že už nás ničím nepřekvapí, tak zase posune laťku," dodal Clark.

Související obsah

Clark si zároveň nemyslí, že by takové video odradilo rodiče, kteří s dětmi odcházejí bojovat do Sýrie a Iráku pod vlajkou ISIS. "Tohle je skupina lidí, kteří podřezávali lidi, zapalovali je...Myslím, že rodiče, které vezmou své dítě na takové místo dobře vědí, do čeho jdou."

vbo, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz