Poklad

Další zlatý poklad? V Rusku prý našli dodávky se 100 tunami zlata!

Další zlatý poklad? V Rusku prý našli dodávky se 100 tunami zlata!
Zdroj: oficiální zdroj

Zatímco se pozornost všech lovců pokladů obrací k Polsku, kde měl být u města Walbrzych objeven vlak, který na konci 2. světové války převážel nacistický poklad obsahující až 300 tun zlata, jeden ruský lovec pokladů oznámil, že objevil poklad, který se krátce po německém útoku na Sovětský svaz snažili Sověti odvézt z banky ve Smolensku. Prý se jedná až o 100 tun zlata!

Když nacisté zaútočili v červnu 1941 na Sovětský svaz, jejich první kroky směřovaly mimo jiné do banky ve městě Smolensk, kde měly být uloženy velké zásoby zlata, stříbra, finanční hotovosti a uměleckých předmětů. Sověti se narychlo pokusili evakuovat cennosti na osmi dodávkách.

Ty se ale dostaly pod německou palbu. Jedna dodávka vybuchla a stříbrné mince skončily v okolních polích. Vesničané je tam nacházeli ještě v padesátých letech. Podle výpovědi svědků se do vesnice Otnosovo dostalo pět dodávek. Co se s nimi stalo pak, to už nikdo nezjistil.

Teď jeden ruský hledač pokladu prozradil, že se mu zmizelé vozy, kterých má být údajně hned šest, podařilo najít. Stejně jako pátrači Andreas Richter a Piotr Kopera, kteří tvrdí, že našli vlak u města Walbrzych, použil Rus radar. Skrze svého právníka vzkázal, že při hledání pokladu musel nasadit vlastní život.

Související obsah

Německý list Bild napsal, že sovětský tajná služba před příchodem nacistů od armády náklad převzala, spálila obrazy a papírové peníze a dodávky pohřbila v dvou důlních šachtách, které následně zaminovala. Poklad, celkem 100 tun zlata, by měl být 15 až 17 metrů hluboko. V následujících dnech by nálezce měl zveřejnit další důkazy.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Marnivý milionář: Bohatý Ind si nechal vyrobit košili z pravého zlata!

Nejdražší sexuální hračka světa: Dali byste za vibrátor půl mega?

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz