Zajímavosti

Svět se mění před očima! GALERIE ze Street View jako důkaz

Svět se mění před očima! GALERIE ze Street View jako důkaz
Zdroj: Google Street View

Nová galerie z vděčného Google street view je na světě. Tentokrát se však nejedná o lidi ve vtipných či nečekaných situacích, zločiny v přímém přenosu či nešťastníky, které vozy fotící města zachytily třeba při rozchodu. Dnes můžete doslova vidět, jak se mění svět kolem nás.

Když se rozhlédnete po dnešních městech, nic moc nenapovídá tomu, že by byla stavěna pro lidi. Zvláště v USA se spíše zdá, že architekti a projektanti prvotně mysleli na auta. Tento přístup se však ve světě v poslední době mění a zvláště v opravdu velkých městech se počet lidí cestujících autem rapidně snižuje.

 


To samozřejmě znamená nemalé problémy nejen v dopravě ve městech. Když totiž auta zrovna nevězí v zácpě, je třeba je někde "uskladnit." A tak se často stává, že z ulice ucpané auty stojícími se dostanete do ulice ucpané auty, která chtějí jet. Podobné situace se ale poměrně rychle mění k lepšímu. Důkazem je i dnešní galerie.

Související obsah

Urb-i je skupina mladých městských architektů a designérů, kteří se rozhodli nejen kritizovat často neutěšené poměry ve velkoměstech, ale naopak ukázat i pozitivní změny, které se zde udály. Sedli proto k internetu a vyhledali po celém místa, která podle nich prošla nejlepší proměnou. Našli jich přes tři sta, my vám ukážeme ty nejzajímavější z nich.

jox, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz