Islámský stát

Islámský stát prodává zajatce! Nabízí je na internetu

Extremistická organizace Islámský stát tvrdí, že drží v zajetí Nora a čínského konzultanta a za jejich propuštění požaduje výkupné.

Fotografie obou mužů oblečených ve žlutém vězeňském oděvu Islámský stát zveřejnil v nejnovějším vydání svého online magazínu Dabiq. Nor je údajně osmačtyřicetiletý Ole Johan Grimsgaard-Ofstad z Osla a Číňan padesátiletý Fan Ťing-chuej, konzultant na volné noze z Pekingu. Pod jejich fotkami je napsáno "Norský vězeň na prodej" a Čínský vězeň na prodej".

Časopis uvádí také číslo pro "kohokoliv, kdo by chtěl zaplatit výkupné za jejich propuštění a přesun", napsala tisková agentura AP. Kdy a kde byli muži zajatí, o tom se IS nezmiňuje. Nabídka k prodeji obou zajatců je časově omezená.

Zdroj: Dabiq

Norská premiérka Erna Solbergová ve středu potvrdila únos norského občana, kterého zajali v Sýrii v lednu. Islámský stát za něj požadoval výkupné, Norsko ale s teroristy odmítá jednat.

Související obsah

Islámský stát má pod kontrolou velké části Iráku a Sýrie. Několika svých zahraničních zajatců zabil a tento akt vždy nahrál na videozáznam, který zveřejnil na internetu.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz