Tom Cruise

Při natáčení filmu s Tomem Cruisem spadlo letadlo! Dva mrtví

Při natáčení filmu s Tomem Cruisem spadlo letadlo! Dva mrtví
Zdroj: ČTK / profimedia

Tragédie postihla štáb, který v Kolumbii natáčí nový film Mena, v němž hlavní roli ztvární Tom Cruise. Při pádu malého letadla zahynuli dva lidé. Jedním z nich byl i známý kameraman, který se podílel na velkofilmech jako Transformers, Piráti z Karibiku či Pearl Harbor. Tom Cruise naštěstí v letadle nebyl.

Malý stroj Piper Aerostar-600 odstartoval z letiště ve městě Santa Fe de Antioquia a mířil do kolumbijského Medellínu. Na palubě byl zkušený pilot Jimmy Lee Garland, který z nehody vyvázl s těžkými zraněními, Kolumbijec Carlos Berl a pilot a fotograf Alan Purwin. Purwin a Berl při nehodě zahynuli.

 Trajler z filmu Mission Impossible 4

Alan Purwin byl známým kameramanem, který se specializoval na záběry z letadel. Filmaři jej využívali třeba při natáčení filmů Transformers, Pearl Harbor nebo Piráti z Karibiku, informuje agentura AP.

Filmaři se rozhodli incident nekomentovat, pouze potvrdili, že Tom Cruise v letadle nebyl. Cruise sám je přitom také pilotem. Před stejným strojem, který se v pátek odpoledne zřítil, jej zachytili fotoaparáty v červnu v Atlantě!

(/novinky/laska-jako-tram-tom-cruise-se-zamiloval-do-sve-asistentky-ktere-by-mohl-delat-otce.html)]

Cruise ve filmu Mena hraje jiného pilota, známého pašeráka drog Barryho Seala. Seal pašoval v 70. a 80. letech drogy z Kolumbie do Spojených států pro nechvalně proslulý Medellínský kartel řízený drogovým bossem Pablem Escobarem.

Zdroj: Profimedia

Seal byl ale také informátorem amerického Národního úřadu pro kontrolu obchodu s drogami. Film pojednává o tom, jak se s jeho pomocí americké CIA snažila Escobara zajmout.

Mluvčí Toma Cruise informovala, že se hvězdný herec k nehodě nebude vyjadřovat

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Tom Cruise

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz