Děti

Británie v šoku: Učitelka nutila žačky psát dopisy islamistům!

Británie v šoku: Učitelka nutila žačky psát dopisy islamistům!
Zdroj: Profimedia

Britským školstvím zmítá ohromný skandál. Americký institut pro výzkum Středního východu totiž objevil na Twitteru fotky dopisů, které učitelka nutila psát malé žačky. Dopisy jsou adresováni islamistům z Fronty an-Nusrá, odnože Al-Kájdy v Sýrii!

Učitelka, kterou se navíc zatím nepodařilo vypátrat, sdílela na Twitteru fotografie dopisů, ve kterých její studentky oslavují teroristy bojující v Sýrii. Odborníci se domnívají, že dopisy napsaly žačky náboženské školy provozované muslimskou komunitou. Jejich učitelka, jejíž rodina přišla do Británie z Afghánistánu, krom toho sdílela také fotografie a videa s popravami zajatců. Její twitterový účet byl již zablokovaný.

Její žačky nazývají bojovníky Fronty an-Nusrá, syrské odnože Al-Kájdy, "hrdiny", "diamanty mezi kameny" či "vzory". Na dopisech si opravdu daly záležet. Jedna dívenka nakreslila obrázek se zelenými kopci a vlajkou an-Nusry, další zase otiskly svou ruku.

Učitelka fotografie komentovala takto: "Haha, děcka z mého studijního kroužku Koránu daly hlavy dohromady a napsaly dopisy mudžáhedínům."

"Mým bratrům. Jste jako diamanty mezi kameny. Jsme tak rády, že máme v Sýrii bratry, jako jste vy. Nebojte se, jste strašně stateční a zničíte rozdrtíte ISIS, jako kdyby byl ze skla," stojí v jednom dopise.

"Mudžáhedíni jsou pro nás hrdinové a vzory. Jednoho dne z nás Alláh udělá matky synů. A my je k vám pošleme, aby se stali hrdiny jako vy," píše další dívka.

Související obsah

Dopis s obrázkem hor a vlajky an-Nusry jsou ovšem nejsilnější. "Jsem strašně šťastná, že mohu napsat svým bratrům mudžáhedínům v Sýrii," píše dívka. "Myslím, že jste hrdinové. Moje muallima (učitelka) nám vyprávěla příběh o Chálidu ibn al-Valídovi (jeden z nejvýznamnějších vojevůdců z doby proroka Mohameda) a myslím, že jste jako on, stejně stateční a silní."

"Když jsem psala tenhle dopis, tak na mě moje maminka křičela. Ale to nevadí, teď jsem ve svém pokoji a sem nepřijde a neuvidí mě. Ale říkám si, proč lidé (jako maminka) nemají všichni rádi mudžáhedíny? Myslí si, že jste špatní? Já se bojím zeptat. Ale to nevadí, já vás všechny moc a moc miluje, více než celý svět dohromady. Prosím nezapomeňte odpovědět, až tento dopis dostanete."

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŽITO ZASAHUJE: Zpěvák Daniel Landa míří do boje proti Islámskému státu!

Strach na sociálních sítích: Z unesené Hanky je muslimka! Proč přešla k islámu?

vbo, TN.cz

K tématu Děti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz