Dron

VIDEO: Chcete se proletět? Tenhle superdron má 54 vrtulí

Britský inženýr si postavil opravdový superdron. Stačilo mu pár lehkých trubek a 54 elektromotorů s vrtulemi. Už se poprvé proletěl.

Odvaha ani šikovnost britskému chlapíkovi s přezdívkou Swarm Man určitě nechybí. Jeho létající stroj má vzletovou hmotnost 148-164 kilogramů a napájení z baterií vydrží na let dlouhý přibližně 10 minut.

První letové zkoušky proběhly úspěšně. Trubková konstrukce s motory se i s pilotem vznesla nad zem. Konstruktér a pilot v jedné osobě uvedl, že to chce ještě vychytat nějaké mouchy. Třeba přidat nějaké motorky na rychlejší otáčení na místě.

TN.CZ / vac
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz