Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylor: Koukněte, v jakém luxusu bydlela!

Elizabeth Taylor: Koukněte, v jakém luxusu bydlela!
Zdroj: Profimedia

Kožešiny, diamanty i vzkazy psané rtěnkou přes celé zrcadlo. To vše zachytila vyhlášená fotografka Catherine Opie v domě slavné hollywoodské herečky. Koukněte se, jak přepychový dům měla!

Byla miláčkem publika i fotografů. Jedna z nejčastěji focených tváří v historii filmu si sama velmi potrpěla na luxus. To ostatně dokazuje i vila, ve které slavná sex-bomba žila. Poslední fotky zachycující přepychový život Elizabeth Taylor vyfotila fotografka Catherine Opie, která měla v roce 2011 na několik měsíců přístup do hereččina domu na 700 Nimes Road v Bel Air. Měla zde zachytit atmosféru, která celým domem prostupuje. Ačkoli fotografka pobývala v domě několik měsíců, ženy se ve skutečnosti nikdy osobně nesetkaly.


Zatímco Elizabeth ležela nahoře v posteli, fotografka dokumentovala kožešiny, lesklé doplňky, Oskary, luxusní boty, fotografie, dopisy, neocenitelná umělecká díla a plyšové keříkové koberce, které tvořily hereččino soukromé "jeviště".
Na jednom z uměleckých děl je dokonce "naškrábané" i věnování od známého malíře a režiséra, kde stojí: "Pro Elizabeth, velkou pusu, Andy Warhol".

V březnu 2011 herečku srdeční potíže přivedly až do nemocnice, kde po několika dnech zemřela. Fotografický projekt ale pokračoval dál, i když v ponuré atmosféře. Opie byla dokonce i u předání diamantů v hodnotě 180 milionů dollarů. Ty byly určeny k aukci.

V knize 700 Nimes Road, kterou fotografka nedlouho poté vydala, vysvětluje: "Většina snímků zachycuje věci v původním stavu tak, jak je paní Taylorová nechala. Jsou tu drahokamy, sošky Buddhy, knihy ve stylu - jak se líbit andělům a nespočet snímků od Richarda Burtona,muže, kterého si dvakrát vzala".
 

lud, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz