NATO

Tisíce lidí míří na Dny NATO, na silnicích se stojí i dvě hodiny

Obří letadla, dakarské závodní speciály, zásahové jednotky. Nejen na to se mohou těšit návštěvníci Dnů NATO a Dnů Vzdušných sil Armády ČR. Na přehlídku toho nejlepšího z bezpečnostní přehlídky vyrazily desetitisíce lidí. Kolem letiště se tvoří několikakilometrové kolony.

Dny NATO v Ostravě a Dny Vzdušných sil Armády ČR jsou bezpochyby největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Na akci proudí každoročně statisíce lidí ze všech možných zemí. Ani letos tomu nebude jinak. Svou účast potvrdilo 17 spojeneckých zemí. Letiště v Mošnově už teď čelí několikakilometrovým kolonám, které se postupně tvoří.

Hlavní partnerskou zemí je letos Švédsko, které na přehlídku poskytlo velké množství techniky. Právě proto zahájil ministr obrany Martin Stropnický (ANO) celou akci slavnostním přivítáním svého švédského protějšku, ministra Petera Hultqvuista.

A co bude letos pro diváky největšími lákadly? Hlavním favoritem je americký konvertoplán CV-22B Osprey nebo cvičný letoun Aero L-39NG, který bude mít světovou premiéru.
 

Určitě potkáte i plno významných osobností. Pravidelnými vzácnými hosty bývají členové české vlády, zástupci Severoatlantické aliance a EU, aj.


 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz