Podprsenka

Úžasné video: Podívejte se, jak se měnily podprsenky v průběhu let

Podprsenky od dob svého vzniku prošly obrovskou změnou. Od pouhých pruhů látky, přes těsné korzety až po push-up podprsenky. Podívejte se na vývoj podprsenek v krátkém videu.

Podprsenky nosily ženy už ve starém Římě, i když tehdy šlo jen o pruh látky, který intimní dámské partie zakrýval. Římané totiž velká prsa neměli rádi a snažili se je zamaskovat. Od 16. až do 19. století byly v oblibě korzety, které dovedly vykouzlit perfektní figuru připomínající přesýpací hodiny.

Na počátku 20. let 20. století byl v kurzu styl, který minimalizoval ženské křivky a podobal se spíše pánskému. Podprsenky v té době vypadaly jako volné vestičky. Už ke konci 20. let se ale dostal do popředí přesný opak a vyzdvihován byl přirozený tvar ženské figury.

Ve 30. letech konečně přišlo prádlo, které dokázalo prsa nadzvednout, vytvarovat a zpevnit. V 50. a 60. letech byly v módě špičaté podprsenky, které zvláště pod svetrem vypadaly perfektně. Tento typ prádla později proslavila i zpěvačka Madonna.

Související obsah

60. léta ovládla průhledná podprsenka bez kostic, takže to vypadalo, jakoby na sobě žena vlastně nic neměla. Populární byla hlavně mezi hippies. Kuriózní podprsenku vynalezli v 70. letech, a to s vytvarovanými bradavkami. Chtěli tak navodit dojem, že je ženám zima, což je pro muže hodně sexy. V té době přišly na trh i první sportovní podprsenky.

V 90. letech se konečně dočkaly ženy, které toužily po větších prsou, k dostání byly push-up podprsenky. Nové milénium s sebou přineslo nalepovací prádlo, které se na prsou drželo pomocí silikonu. O deset let později už existovaly chytré podprsenky, které se v teple rozpínají a v chladu zmenšují. A kdo ví, co přinese budoucnost, třeba podprsenky pro roboty.
 

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Krátká zpráva

Americké tajné služby zjistily, že Rusko plánuje invazi na Ukrajinu

Rusko podle amerických tajných služeb plánuje možnou invazi na Ukrajinu, píše agentura AP. Mohlo by se tak stát už na začátku roku 2022. Do invaze by se zapojilo asi 175 000 vojáků, polovina z nich je už teď podle amerických tajných služeb rozmístěna okolo ukrajinských hranic. Cílem akce má být záruka od amerického prezidenta Joe Bidena, že Ukrajina nevstoupí do NATO. Biden se v pátek zavázal, že pro ruského prezidenta Vladimira Putina velmi ztíží jakoukoli vojenskou akci, kterou by na Ukrajině chtěl provést. "Dávám dohromady to, co si myslím, že bude nejsmysluplnější soubor iniciativ, které velmi, velmi ztíží to, co Putin plánuje udělat a čeho se lidé obávají, že by mohl udělat," řekl Biden agentuře AP.

Píše se na Deník.cz