Podprsenka

Úžasné video: Podívejte se, jak se měnily podprsenky v průběhu let

Podprsenky od dob svého vzniku prošly obrovskou změnou. Od pouhých pruhů látky, přes těsné korzety až po push-up podprsenky. Podívejte se na vývoj podprsenek v krátkém videu.

Podprsenky nosily ženy už ve starém Římě, i když tehdy šlo jen o pruh látky, který intimní dámské partie zakrýval. Římané totiž velká prsa neměli rádi a snažili se je zamaskovat. Od 16. až do 19. století byly v oblibě korzety, které dovedly vykouzlit perfektní figuru připomínající přesýpací hodiny.

Na počátku 20. let 20. století byl v kurzu styl, který minimalizoval ženské křivky a podobal se spíše pánskému. Podprsenky v té době vypadaly jako volné vestičky. Už ke konci 20. let se ale dostal do popředí přesný opak a vyzdvihován byl přirozený tvar ženské figury.

Ve 30. letech konečně přišlo prádlo, které dokázalo prsa nadzvednout, vytvarovat a zpevnit. V 50. a 60. letech byly v módě špičaté podprsenky, které zvláště pod svetrem vypadaly perfektně. Tento typ prádla později proslavila i zpěvačka Madonna.

Související obsah

60. léta ovládla průhledná podprsenka bez kostic, takže to vypadalo, jakoby na sobě žena vlastně nic neměla. Populární byla hlavně mezi hippies. Kuriózní podprsenku vynalezli v 70. letech, a to s vytvarovanými bradavkami. Chtěli tak navodit dojem, že je ženám zima, což je pro muže hodně sexy. V té době přišly na trh i první sportovní podprsenky.

V 90. letech se konečně dočkaly ženy, které toužily po větších prsou, k dostání byly push-up podprsenky. Nové milénium s sebou přineslo nalepovací prádlo, které se na prsou drželo pomocí silikonu. O deset let později už existovaly chytré podprsenky, které se v teple rozpínají a v chladu zmenšují. A kdo ví, co přinese budoucnost, třeba podprsenky pro roboty.
 

mom, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz