Střelba

VIDEO: Mladík předstíral, že má zbraň. Policista ho zastřelil

Neskutečná hloupost stála život teprve devatenáctiletého černošského mladíka Keitha Harrisona McLeoda. Nejprve se pokusil získat na padělaný předpis léky, z nichž se vyrábí drogy. Když jej pak pronásledoval policista, naznačil, že vytahuje zbraň.

McLeod přišel do lékárny ve městečku Reisterstown v americkém státě Maryland. Lékárnici dal padělaný recept na sirup proti kašli Promethazine obsahující kodein. Z opiátu se v případě smíchání s alkoholem stává droga. Lékárnice přivolali policistu.

Mladík se dal na útěk, policista David Earomirski ho pronásledoval na parkoviště za lékárnou. Pak se mladík otočil a vystartoval na policistu. Svědek vypověděl, že na něj policista křičel, aby stál, on ale pokračoval k Earomirskimu a ječel, že ho zabije.

Pak McLeod rukou sáhl na záda tam, kde se často nosí zbraň a naznačil, že na McLeoda vytahuje pistoli. Důstojník neváhal ani vteřinu a na muže třikrát vystřelil. Přestože se mu snažil pomoci a hned zavolal záchranku, McLeod zemřel po převozu do nemocnice. Žádnou zbraň u sebe neměl.

Související obsah

Baltimorská policie jednatřicetiletého Davida Earomirskiho až do ukončení vyšetřování suspendovala. Policejní náčelník Jim Johnson ale na tiskové konferenci uvedl, že důstojník, který 10. prosince oslaví 10 let u policie patří k těm nejvzornějším.

Policie zveřejnila video z bezpečnostní kamery nedalekého obchodu. Po shlédnutí se veřejnost za policistu postavila. Aktivisté upozorňující na údajnou policejní brutalitu upozorňují, že policisté v okrese Baltimore už letos zastřelili 4 lidi a další dva postřelili.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Masakr v kanceláři: Mobilem fotila selfie s pistolí u hlavy, stiskla špatnou spoušť

Černý humor, který není na místě: Na Facebooku už si lidi dělají srandu ze střelby v Brodě

vbo, TN.cz

K tématu Střelba

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz