Kapr

Na Moravě vytáhl z rybníka rekordního kapra - 29 kilogramů!

Pan Albert ze Slovenska si vyjel na Moravu, aby tam rybařil. A odjíždí se svým rekordním úlovkem! U Kyjova se mu podařilo přelstít více než metrového kapra. Jeho váha jerekordních 29 kilogramů!

Pan Arpád není mezi rybáři žádný bažant. Svůj první prut si pořídil jako malý kluk - před dávnými pětatřiceti lety. Tak dlouho si ale musel počkat na svůj rekordní úlovek. "Myslel jsem si, že je to nějaký malý kousek a najednou vidíte toto, slabých 30 kilo, osobák!" líčil nadšený rybář.

Přitom to na takový úlovek dlouho nevypadalo. Štěstí na štěrkovém jezeře nedaleko Kyjova nezkoušel teď na podzim poprvé. Dva dny si připadal jako krmič ryb - neustále nahazoval znovu a znovu. Potom ale přišel nečekaný boj s takřka třicetikilovým kaprem.

"Po nějakých dvaceti, třiceti metrech začal bojovat, byl to boj. Potom už jsem pochopil, že to není malá ryba," popisoval Arpád svoj boj s mackem velkým asi 110 cm.

Související obsah

Jasné je, že s takovým úlovkem se pan Arpád prostě musí pochlubit. Závistivců, kteří by takový pocit chtěli zažít, bude určitě spousta. Mezi nimi nejspíš i jeho syn. "Nevěřil, že jsou takoví kapři. On už tady byl jednou a chytil největšího 17ti kilového. Ta říkal, že sem nepojede," dodal.

Pan Arpád tak má do své bohaté sbírky další fotku. Rekordní kapr se o svůj život ale bát nemusel. Sotva docvakaly spouště fotoaparátů, skončil zpátky ve vodě.

TN.cz / ych

K tématu Kapr

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz