Invalida

Nemá ruku a nohu, stejně znásilňoval nevlastní dcery!

Osmileté vězení s ostrahou čeká šedesátiletého muže, který podle obžaloby několik let sexuálně zneužíval dvě nevlastní dcery. Potrestal ho Krajský soud ve Zlíně.

Šedesátiletý Zdeněk Schneider. Otčím, který se vzorně staral o dvě nevlastní dcery, nebo sexuální vrhlík? Podle vyšetřovatelů i psychologů muž, který od roku 2002 obě dívky nesčetněkrát znásilnil.

"Vypovídaly velice věrohodně, velice přesvědčivě, jejich přednes byl takový spontánní, nebyl nijak hraný, takže máme za to, že to co popsaly, skutečně prožily," uvedl předseda senátu soudu Jiří Dufek.

"Opravdu ten charakter toho zneužívání byl takový, že dosáhl až znásilnění," dodala státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová.

Schneider se ale po celou dubu bránil. Po vážné nehodě před třiceti lety přišel o nohu a o ruku. Potřeboval jen každodenní pomoc dívek. Žádný sex s nimi prý nikdy neměl. "Nic z toho není pravda. Prostě se mě chtějí zbavit. Byl jsem na obtíž," uvedl odsouzený muž před necelým rokem u soudu.

Tvrdil, že ho ze znásilňování osočily až poté, kdy jeho partnerku začala prošetřovat policie kvůli tří a půl milionové zpronevěře. On jí prý odmítl dát peníze na splacení dluhu. Tomu ale soud neuvěřil. Navíc Schneiderovo tvrzení, že kvůli postiženi nebyl schopný sexu, nepotvrdila znalkyně.

"Nevyloučila to, že by mohl souložit. Že tam mohl jaksi k ním na té postele lehat a podobně. potvrdilo tu schopnost obžalovaného toto jednání spáchat," dodal soudce Dufek.


Související obsah

Sousedi odsouzeného Schneidera označili za podivína. "Můj syn říkal, že když kamarádil s těmi dcerami takže pan Schneider říkal, že se mu to nelíbí, že on je o hodně starší," uvedla sousedka.

"Trest, který byl uložen, 8 let nepodmíněného odnětí svobody, je zcela oprávněný," je přesvědčena státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová. Rozsudek ale stále není pravomocný. Zdeněk Schneider si ho do soudní síně nepřišel vyslechnout.
 

vbo, Petr Zapletal, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz