Chlapec

Chlapeček se narodil bez nosu: Místo něj má dva sosáčky! VIDEO

Dítě trpí vzácným Patauovým syndromem. Ta postihne zhruba jednoho z 15 tisíc novorozenců. Místo nosu mu narostly dvě oddělené trubičky.

Chlapeček jménem Angelito, tedy "malý andílek", z peruánského města Chimbote se narodil bez nosu. Místo něj mu narostly dva malé sosáčky. Jeho zoufalým rodičům ale svítá na lepší čas. Lékaři je totiž ubezpečili, že jejich Angelito bude už brzy vypadat jako každé jiné dítě, uvedl portál DailyMail.

Miminko museli z rodného města převést do nemocnice del Nino, která se nachází přibližně 480 kilometrů od hlavního města Limy. Tam podstoupí plastickou operaci, kterou mu lékaři nos upraví.

Jeho maminka Lorena (20) se nehne od postýlky. Pediatr Jose Castillo řekl, že neobvyklá deformita dítěte je výsledkem vzácné genetické poruchy zvané Patauův syndrom. Ta postihne jednoho z 15 tisíc novorozenců.

Související obsah

"Dítě je stabilizované. Chlapeček dýchá normálně, jen potřebuje plastickou operaci," řekl deníku DailyMail pediatr Castillo s tím, že je ještě potřeba se ujistit, jestli Angelito netrpí dalšími vadami. Mladou rodinu podporují lékaři, i starosta jejich města. Ten jim daroval plenky, mléko a finance na pokrytí lékařské péče.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz