Chytrá domácnost

Ťuknete na mobil a dům nebo byt vám zabezpečí inteligentní zámek

Ťuknete na mobil a dům nebo byt vám zabezpečí inteligentní zámek
Zdroj: oficiální zdroj

Sezame, otevři se! Tímhle zaklínadlem se v dávných dobách Alibaba dostal do jeskyně s pokladem. Podobně jednoduše a hlavně chytře se teď vy můžete dostat do svého domu či bytu.

Sesame – tak se totiž jmenuje tenhle inteligentní zámek, na jehož otevření potřebujete jen mobilní telefon. Dříve jste neopouštěli byt bez peněženky a klíčů, dnes stačí mít u sebe smartphone. Ten dokáže nahradit oboje.

Vše funguje velice jednoduše, instalace i ovládání jsou intuitivní, zvládne to opravdu každý. Postup má pouhé dva kroky: Zdarma si stáhnout a otevřít aplikaci a na horní otočnou část zámku nasadit Sesame. Hotovo je během několika sekund. Žádná výměna zámků, žádné šroubování nebo dokonce vrtání.

"Sesame má patentovaný design, který se hodí na každý zámek kdekoliv na světě. Pracuje jak s iPhony, tak se smartphony využívající Android. Stačí mít telefon v kapse a poklepat na něj. Nebo si nastavte vlastní zaťukání na dveře. Sesame vám dveře otevře i takhle,“ říká autor nápadu Marcus Kjellson.

Související obsah

Systém pracuje pomocí wi-fi sítě, jejíž přístupový bod je někde poblíž – výrobce garantuje plnou funkčnost na vzdálenost deseti metrů. V případě výpadku internetového připojení je propojen s mobilem i přes Bluetooth rozhraní. O bezpečnost se nemusíte bát, stará se o ní vysoce kvalitní šifrování, které používá i americká armáda.

Pomocí aplikace Sesame si sami rozhodnete, kdo bude mít podobně pohodlný přístup za vaše zamčené dveře a kdo se dovnitř prostě nedostane. O všech úkonech, které inteligentní zámek provádí, jste informováni notifikačními zprávami přímo na displej vašeho telefonu.

V případě, že telefon ztratíte nebo vám ho někdo ukradne, přes internet se přihlásíte na stránky výrobce, který danému zařízení přístup zablokuje. Na novém telefonu se pak do aplikace přihlásíte jednoduše pomocí svých původních údajů. A kdyby vám snad došla baterka, vždycky můžete použít klíč. Ovšem Sesame vás na nízký stav energie vašeho mobilu vždy včas upozorní.
 

pel

K tématu Chytrá domácnost

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz