Lyžování

Co se chystá na zimu? Budou lyžařské areály zdražovat? ČTĚTE

Více sjezdovek, originálních lanovek i více lyžařských tratí. Na co všechno se můžete letos těšit? A budou kvůli inovacím provozovatelé středisek zdražovat?

Blíží se zimní sezóna a lyžařská střediska se začínají pečlivě připravovat. Nakupují nové rolby, dávají si velmi záležet na zasněžování, dokonce zavádí výhodné balíčky v případě rezervací termínů. Monínec dokonce nově nabídne i Funline tunel.

ČERNÁ HORA - PEC

SkiResort Černá hora - Pec si na vylepšení zákaznických služeb dal letos obzvlášť záležet. Do inovací vložil historicky nejvyšší částku - 250 milionů korun!

"Zimní návštěvníci se mohou těšit na zbrusu novou šestisedačkovou lanovku HOFMANKY EXPRESS s bublinou a vyhříváním, která bude nejrychlejší svého druhu v Česku," uvádí mluvčí MEGA PLUS Zina Plchová. Tato lanovka se stane druhým nástupním místem do areálu Černá hora (Jánské Lázně).

Současně v resortu vzniká ale ještě jedna lanovka - odpojitelná čtyřsedačková lanovka ZAHRÁDKY EXPRESS. K úplnému dokončení chybí už "jen" natáhnout lano, připevnit sedačky a všechno vyzkoušet.

„Kromě stavby lanovek otevřeme i 1,5 kilometru nových sjezdovek v Černém Dole a 2,5 kilometru tratí jsme nově dovybavili technickým sněhem. Jedná se o sjezdovky v areálu Černá hora (Janské Lázně) a v Peci pod Sněžkou,“ uvádí ředitel SkiResortu ČERNÁ HORA - PEC Petr Hynek.

Změnu lyžaři pocítí ale i zcela jiným způsobem. Oproti loňskému roku se totiž v oblíbeném lyžařském středisku změní ceny. Začátek a konec zimy se tak ponese ve znamení slev. Za den lyžování ve vedlejší sezóně si zaplatíte 590 korun. Zhruba šedesát dní standardní sezóny bude platit cena pro dospělé 690 korun (oproti loňskému roku cena o čtyřicet korun stoupne). V tomto období je pak otevřeno 100 procent všech sjezdovek. Za Top sezónu si pak zaplatíte 750 korun (dítě 530 Kč). K dispozici je pak i zvýhodněný SUPER SKIPAS i s večerním lyžováním na šest nebo sedm dní. Děti mladší šesti let mají lyžování v rámci rodinného jízdného zdarma.

Co se dopravy týče, na modré lince trasy Jánské Lázně - Černý důl a zpět, se zkrátí čas dopravy na deset minut.

MONÍNEC

Ačkoli i areál Monínec zavádí novinky, zdražovat prý nebude. Denní permanentka v hlavní sezóně bude stát 550 korun. Každý, kdo si objedná skipasy přes internet, pak bude mít lyžování o čtyřicet korun levnější. A co že je tedy největším hitem tohoto areálu?

Zhruba půl milionu korun investoval Monínec do 250 metrů dlouhé Funline zóny. Návštěvníci se tak mohou těšit na terénní vlny, klopené zatáčky i průjezdové tunely. Stoprocentní slevu na lyžování pak mohou využít všichni, kdo se v areálu ubytují na pět a více nocí.

JEŠTĚD

Ačkoli provozovatelé Ještědu nezavádí žádné novinky, rozhodně si pochvalují svou skvělou dostupnost, kterou se mnoho areálů pyšnit nemůže. "Z Prahy jste tu po dálnici za hodinu, z Liberce sem dojedete tramvají," popisuje TN.cz Filip Svrček. Tady pak za permanentky zaplatíte 590 korun za dospělého, 500 korun za seniora, 320 korun za dítě.

Špindlerův mlýn

Špindlerův mlýn vložil do inovací na 210 milionů korun. Největší novinkou je pak lanovka na Pláně. Majitelé ale chtějí pokořit investiční rekord, příští rok se chystají do střediska vložit 750 milionů korun!


 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz