Sněmovna

Na středeční jednání Sněmovny vběhl nahý muž! A nejen to

Co by to bylo za jednání, kdyby nezazněly urážky, omluvy a hlasitý smích. Pro poslance, kteří celé odpoledne projednávali elektronickou evidenci tržeb, bylo zpestření v podobě vtípků Miroslava Kalouska a nečekané návštěvy nahého muže velmi vítané.

Každý chtěl něco říct. Poslanci se k pultu hrnuli jeden přes druhého a nezapomínali během svých řečí pourážet všechny možné členy Sněmovny. Někteří poslanci měli pocit, že se na ně snad ani nedostane. "Kolegyně a kolegové, všechny vás registruji, ale v současné době je zde sedm faktických poznámek. Nebojte se, na všechny vyjde řada," uklidňoval předseda Poslanecké sněmovny. O klid musel zažádat několikrát. A co všechno že tedy z poslaneckých úst zaznělo?

Martin Kolovratník (ANO) například "pochválil" pravicové poslance. "Chci poděkovat straně ODS, že nám ukazuje, jak se má krást, a jak je možné krást, a kde kolegové zjistili, jak se dá všechno obcházet," pustil se bez servítek do strany Kolovratník. ODS si to samozřejmě nenechala líbit.

Po několika minutovém handrkování se mezi stranami vše završil Andrej Babiš. "Už jsem změnil rétoriku, nebudu říkat prů...., ale budu říkat malér," řekl.

Veselo ve Sněmovně bylo ale už od rána. Na recepci vběhl nahý muž v prostěradle, který se dožadoval, aby mu poslanci zařídili operaci. Nedlouho poté se zjistilo, že se jedná o pacienta nedaleké Nemocnice pod Petřínem.

Všichni si ale zřejmě oddechli, že u pultu nestojí Miroslav Kalousek. Ten totiž předchozí večer vedl téměř čtyřhodinový monolog. "Já bych mluvil, až bych brečel...," řekl těsně po půlnoci.

A jak to dopadlo se zákonem o elektronické evidenci tržeb? Po nekonečných pěti hodinách i přes některé nesouhlasy politiků postoupil do třetího čtení.

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz