Strahovská knihovna

SVĚDECTVÍ ÚČASTNÍKŮ: Divoký mejdan studentů na Strahově!

SVĚDECTVÍ ÚČASTNÍKŮ: Divoký mejdan studentů na Strahově!
Zdroj: TV Nova

Noční mejdan studentů na kolejích na pražském Strahově skončil zásahem policistů. Museli zklidnit dvě stovky opilých a rozjařených lidí, z nichž někteří de facto demolovali budovu. Redakci TN.cz se ozvali i sami aktéři divoké party a poslali vlastní fotky...

Když policisté hodinu po půlnoci vyjížděli do studentských kolejí na Strahově, byla party na samém vrcholu. Policii přivolali jiní studenti, kteří si stěžovali na hluk a tvrdili, že musí spát, protože mají důležité zkoušky. Kromě toho policisty přivolala i vrátná kolejí.

Na místě se sešly tři hlídky strážníků a policie. Proti nim stálo asi 200 opilých a rozjívených lidí. Studenty policisté poslali do svých pokojů, cizí hosty poslali pryč z budovy. Po party zůstal na místě obludný nepořádek. Později se ukázalo proč.

Související obsah

Ostatně sami účastníci to popsali v emailu zaslaném do redakce ze adresy "skluzavkovybanditi" a doložili to i několika fotografiemi. Podlaha chodby se topila ve vodě s jarem a pěnou, ve které se soutěžilo. "Šlo o střemhlavé skluzy po holém břiše - v nemalém počtu a vyváženým poměrem pohlaví. Skluzy byly ve spodním prádle. Poté se surfovalo. Jeden z účastníků stál na dveřích a jeho pomocníci ho tlačili po vodě. Další disciplína večírku byl trojbob. Vysadily se dveře a na nich se sjíždělo po schodišti," zní popis "sportovního klání". Policisté také potvrdili, že studenti mimo jiné močili z oken.

Zdroj: TV Nova

Podle policie ale první domluva studentům příliš nepomohla. Během několika minut opěrt hrála aparatura a party pokračovala. opustili. Pak policie povolala i psovody, kteří opakovaně prošli jednu z kolejí a studenty uklidnili.

Zdroj: TV Nova

Ti to ale vidí trochu odlišně. "Na závěr přišli příslušníci PČR a my jsme vše domluvou ukončili. Na závěr bych chtěl říct, že akce byla spjata s festivalem Strahov open Air, který se pravidelně koná. A děly už se i horší věci," končí email zaslaný redakci TN.cz a TV Nova.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Divoké mejdany končí sexem na záchodě! Podívejte se na fotky

tn.cz / David Garkisch
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz