Pití

Máte vedle sebe psychopata? Koukněte se, co dotyčný pije!

Máte vedle sebe psychopata? Koukněte se, co dotyčný pije!
Zdroj: isifa.com

Vědci zkoumali, jak chutě působí na osobnost člověka. Výsledky vás opravdu překvapí. Na základě výsledků můžete zjistit například i to, jestli vedle vás nesedí psychopat.

Milujete hořkou příchuť toniku nebo kafe? Pak dávejte pozor. Výzkumníci z rakouské univerzity v Innsbrucku totiž tvrdí, že na základě vašich chuťových preferencí se dá odhadnout, jací jste. Záliba právě v hořká jídla a nápoje podle nich znamená, že máte sklony k sadismu a sobectví. Lidé, kteří si v těchto chutích libují, často bývají sebestřední, bezcitní, bez empatie a ješitní. Velmi často si libují v bolesti ostatních.

Závěry studie přináší poprvé důkaz o tom, že hořké příchutě jsou úzce propojené s vaším temným "já". Výsledky ukazují, že čím více pijete například tonik nebo gin, tím více vaše zlé druhé já vynikne. A jací jsou nejčastější nositelé zloby? Podle vědců to je hořké kakao, černé kafe, ředkvičky a chinin obsažený třeba v toniku.

Možná vás zajímá, jak na to vlastně vědci přišli. Pět set mužů a žen dostalo dlouhý seznam jídel s různými příchutěmi. Zahrnoval například čokoládový dort, slaninu, ocet a ředkvičky. Pak měli v určeném časovém limitu na stupnici jedna až šest určit, jak moc tato jídla milují či nesnáší. Účastníci, jejichž průměrný věk byl 35 let, pak vyplňovali osobnostní testy.

Související obsah

První měření bylo zaměřeno na agresi. Vědci se ptali například na to, jak moc je podle nich špatná provokace, udeření někoho, aj. V druhé části se pak zaměřovali na to, jak  moc testovaní lidé souhlasí či nesouhlasí s danými výroky. Jedna z otázek byla třeba: "Mám tendence manipulovat ostatními". Následovalo pak mnoho dalších pokusů a závěr?

"Převažující preference hořké chuti se ukázaly jako hlavním znakem Machiavellismu, psychopatie,narcismu a každodenního sadismu," napsali vědci v magazínu Appetite. Naopak přívětivost, sympatičnost a smysl pro týmovou práci naprosto odporoval této chuti.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

To je psychopat! Muž se pomstil své ex: Zabil jí psa a dal jí ho sníst!

Sourozenci se brutálně pomstili rodičům za týrání! Jejich hrůznému činu se ani nechce věřit!

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz