Rodinná tragédie

Rodinná tragédie: Tatínek se vrátil z práce, zjistil, že Janička nežije

Rodinná tragédie: Tatínek se vrátil z práce, zjistil, že Janička nežije
Zdroj: tvnoviny.sk

Nejstrašnější věc jaká se může rodičům stát. Nečekaná smrt miminka. Osmitýdenní holčička se už ráno ze spánku neprobrala. Není vyloučeno, že malá Janka zemřela na syndrom náhlého úmrtí.

Otec osmitýdenní Janky z osady ve Zvolenské Slatine se nad ránem vrátil z práce. Když holčičku pohladil, byla ztuhlá. Snažil se ji zachránit a okamžitě zavolal lékaře, Janičku se ale oživit nepodařilo.

"Po příjezdu na místo lékař záchranné zdravotní služby už našel dítě celé modré, krvácelo z nosu. Okamžitě zahájil resuscitaci, ale přes snahu se jim už děťátko nepodařilo zachránit, "řekl tvnoviny.sk Jozef Minár z Operačního střediska záchranné zdravotní služby.

Rodina na kameru mluvit nechtěla. Řekli jen, že s malou Janičkou byli jen den před smrtí u lékaře. Byla prý zdravá a nic jí nechybělo. "Přivolaný lékař nezjistil na těle děťátka známky cizího zavinění," řekla krajská mluvčí policie v Banské Bystrici Mária Faltániová.

Související obsah

Není vyloučeno, že holčička zemřela na syndrom náhlého úmrtí. Je to útlum dechového centra. "Současná medicína stále nezná příčinu syndromu náhlého úmrtí u dětí," vysvětlila dětská lékařka Janka Nosková.

Kdy je však riziko syndromu vyšší, lékaři vědí. "Spánek dětí na břiše nebo na boku. Velmi krátké kojení. Kouření matky během těhotenství a více dětí v rodině, "doplnila Nosková.

Některé studie dokonce považují za rizikové používání dudlíku. Stejně tak spánek mimo postýlku u rodičů. Přesnou příčinu smrti malého děvčátka určí až pitva.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Tato fotografie je hitem internetu: Až uvidíte, kam se dítě dívá, pochopíte

Ani ne ve dvou letech má na internetu miliony fanoušků! Proč? To vás dostane

hel, TN.cz

K tématu Rodinná tragédie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz