Dopravní nehoda

Řidiči, pozor! Na těchto silnicích se bourá nejvíc! MAPA NEHOD

Podzimní počasí a snížená viditelnost v současných dnech nahrávají dopravním nehodám. Na některých místech je ale riziko bouračky větší než jinde. Kterým silnicím se raději vyhnout, si přečtěte ve velkém přehled.

Opatrnost by měla být nejsilnější vlastností každého řidiče. Stačí ale špatné počasí, nepřehledný terén, zvěř či pouhé nedodržování předpisů a nehoda je i přes veškerou opatrnost na světě. Která místa jsou nejkritičtější?

Do žebříčku byla zařazena místa, kde došlo nezávisle na sobě alespoň ke dvěma nehodám s těžkými zdravotními následky nebo smrtí, na úseku kratším než 100 metrů. Během tří let bylo takto vytipováno 62 rizikových lokalit se 142 vážnými nehodami.

"Žebříček vznikl na základě analýzy veškerých typů nehod – dvou či více aut, ale třeba i srážek s pevnou překážkou nebo srážek s chodci. Ti hráli od roku 2012 smutnou roli v téměř třiceti případech zkoumaných havárií," uvádí Roman Ventura z Allianz nadačního fondu, jenž projekt Automapy zaštiťuje.

Na detailní mapu jednotlivých rizikových úseků se můžete podívat zde.

Nejhorší místo je ve Středočeském kraji

Vůbec nejrizikovějším místem v Česku je sjezd z E65 za vsí Bezděčín jižně od Mladé Boleslavi. Na druhém místě skončil nebezpečný úsek mezi Chomutovem a Jirkovem. Třetím nejkritičtějším místem je pozvolná zatáčka u obce Krhov na Blanensku.

Černou statistiku ale vede Ústecko. V nejnebezpečnější dvacítce obsadil hned čtyři místa, dvě z nich se dokonce vešly do první desítky. Po třech příčkách pak obsadily kraje Středočeský a Královéhradecký, dvě obzvlášť kritická místa se našla v Jihomoravském a Jihočeském kraji. Pouze kraje Liberecký a Karlovarský se v tabulce nejrizikovějších míst vůbec neobjevily.

"Převážná většina nehod se stala ve dne, na suché vozovce a viníkem byl řidič, který nebyl pod vlivem alkoholu. Tyto charakteristiky se dlouhodobě nemění," uvádí dopravní odborník Jaroslav Heinrich, který na projektu spolupracoval. Vysoký je také počet nehod, kdy došlo ke srážce s chodcem, ze 142 jich bylo 28.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Emotivní snímek, který obletěl svět: Co dělá hasič s mobilem tomu batoleti?

Řidiči pozor! Hackeři vás mohou v autě zabít

mom, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz