Archeologie

Našli jsme Sodomu, město hříchu, hlásí archeologové! FOTKY

Našli jsme Sodomu, město hříchu, hlásí archeologové! FOTKY
Zdroj: facebook.com

Pokud se tahle zpráva potvrdí, bude to nejspíš největší archeologický objev od doby, kdy se povedlo odkrýt pozůstatky mýtické Tróje. Odborníci totiž věří, že objevili biblickou Sodomu!

V Knize knih je Sodoma vykreslena jako odporné hnízdo hříšníků, sexuálních zvrhlíků a jiných individuí, která provozují odporné a zakázané praktiky.


A trest proto přišel od samotného Hospodina, který tohle hnízdo zmijí zničil svým hněvem. Potud pověst zaznamenaná ve Starém zákoně.A nyní současnost - týmy archeologů z univerzity z amerického státu Nové Mexiko jsou si už v podstatě jisté, že vykopávky v Jordánsku, na kterých experti už pracují několik desetiletí, mohou definitivně pojmenovat - Sodoma.

Archeologové k tomuto závěru dospěli po dlouhých debatách a důkladném studiu Bible, v níž je Sodoma obšírně popsána jako největší město v regionu, ležící na kupecké stezce východně od řeky Jordán, obehnané vysokými hradbami a věžemi.

Související obsah


Tohle všechno prý vykopávky v lokalitě Tall el-Hamaam v Jordánsku splňují - odkryté město je prý až patnáctkrát větší než ostatní sídla v regionu, vysoké zdi nechybí a odpovídá i osídlení mezi čtvrtým a druhým tisíciletím před naším letopočtem.


A Daily Mail přidává ještě další argument, který archeologové používají a který se blíží biblickému zničení hříšného města. Podle výzkumníků bylo totiž město náhle zcela opuštěno a obyvatelé se do jeho zdí vrátili až o sedm století později.

pez, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz