Praha

Festival Signal rozzářil Prahu. Podívejte se na úžasné video

Desítky světelných instalací a projekcí na historické stavby v centru Prahy od čtvrtka do neděle zdobí historické centrum města.

Světelná podívaná začala ve čtvrtek v 19:00 a bude trvat do nedělní půlnoci. Festival představí čtyři videomappingy, z nichž jeden bude promítán uvnitř velkého dómu, který kvůli této příležitosti vyrostl na Klárově. Tato projekce je jako jediná zpoplatněna a vstupné je 190 korun. Všechny ostatní atrakce jsou bezplatné.

Největším lákadlem je podle pořadatelů velkoformátový trojrozměrný videomapping na Palác Kinských. Autorem tohoto projektu je turecká skupina OUCHHH, která pomocí abstraktních prvků a algoritmů transformuje historickou památku do podoby parametrické architektury.

Zdroj: tn.cz/ google Maps

Ve 20:00 jsme vám ve čtvrtek přinesli přímý přenos videomappingu z Náměstí Míru, který byl promítán na Kostel sv. Ludmily. Tento projekt pochází z dílny maďarského průkopníka videomappingu Lászlo Zsolta Bordose. Jeho světelná hra s fasádou je barevně minimalistická, ale obsahově se nebojí využívat figurativní motivy. Jejich kombinace s dramatickými prvky hudby vytváří unikátní přístup k videomappingu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Praha

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz