Fotografie

Zachycená závislost: Fotograf odstranil ze snímků smartphony

Zachycená závislost: Fotograf odstranil ze snímků smartphony
Zdroj: oficiální zdroj

Byl smutný, že spolu lidé kvůli chytrým telefonům a tabletům nemluví. A tak se fotograf Eric Pickersgill rozhodl ukázat absurditu jejich chování - jak jinak než na fotkách.

Chytré telefony a tablety se staly tak důležitou součástí našeho života, že je odkládáme jen málokdy. Do svítících displejů zíráme, i když bychom měli zrovna měli trávit čas s rodinou nebo přáteli. Závislost i absurditu našeho chování se snažil na svých fotkách zachytit fotograf Eric Pickersgill.

Cizince i přátele fotograf požádal, aby zůstali v dané póze, zatímco jim chytrá zařízení odebral a pak je bez nich vyfotil. Černobílé snímky tak ukazují scény z běžného života. Nápad na projekt Pickersgill dostal, když si v kavárně všiml zaneprázdněné rodiny.

 

"Moc nemluví. Otec a dvě dcery se dívají do svých telefonů. Jediná matka mobil nemá, nebo se ho rozhodla odložit. Dívá se z okna, je smutná a sama ve společnosti své rodiny. Otec vzhlédne jen, když chce oznámit nějakou obskurní informace, kterou našel online. Nakonec i matka vytahuje svůj chytrý telefon," popisuje Eric Pickersgill na svém blogu.

Související obsah

Fotografie projektu "Odstraněno" (Removed) mají také ukázat paradox dnešní doby. "Rozesmutňuje mě, že užívání interaktivních technologií se děje výměnou za osobní interakci," uzavírá fotograf.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz