Smrt

Zavinil smrt 1500 lidí! Jeho unikátní fotka jde teď do dražby

Zavinil smrt 1500 lidí! Jeho unikátní fotka jde teď do dražby
Zdroj: oficiální zdroj

Do aukce jde unikátní fotka! Je na ní "zločinec" odpovědný za smrt 1500 lidí - ledovec, kvůli němuž se potopil Titanic. Jeho snímek pořídil den po neštěstí stevard z lodi proplouvající okolo. O ztroskotání parníku v tu chvíli ještě nevěděl.

Fotka ledovce, který zavinil katastrofický konec Titaniku a smrt 1500 cestujících, jde do aukce. Odhaduje se, že může být vydražena až za 400 tisíc korun. Téměř sto let přitom visela v zasedací místnosti právnické firmy.

Snímek má být vydražen spolu s dopisem, který autor fotky napsal a poslal společnosti White Star Line, jíž Titanic patřil. Den po tragédii, 15. dubna 1912 ledovec vyfotil německý stevard z parníku Prinz Adalbert a podle dopisu ještě posádka nevěděla o ztroskotání slavné lodi.

"Na jedné straně ledovce byla jasně vidět červená barva, kterou si zřejmě Titanic o ledovec odřel," stojí v dopisu. Titanic byl červeně natřený těsně nad hladinou, což potvrzuje domněnku proplouvajících námořníků. List je podepsán fotografem-stevardem M. Linoenewaldem a dalšími třemi členy posádky.

Související obsah

Téměř sto let visela fotka v zasedací místnosti právnické firmy Burlingham, Montgomery & Beecher, která společnost White Star Line zastupovala u Nejvyššího soudu. Teď firma zkrachovala a čtyři majitelé dali fotku i dopis do dražby. Aukce proběhne 24. října.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz