Homosexualita

Počet homosexuálů v Česku roste, říká průzkum UK

Počet homosexuálů v Česku roste, říká průzkum UK
Zdroj: oficiální zdroj

Nejnovější výzkumy ukazují, že v naší společnosti stále přibývá homosexuálních lidí. Příčinou je vrozená dispozice, zklamání z heterosexuálního vztahu i experimentování. Přibližně každý desátý člověk je homosexuál.

Heterosexuálních párů ubývá a přibývá homosexuálních. Z původně čtyřprocentní homosexuální menšiny je dnes asi desetprocentní skupina lidí. Znamená to tedy, že každý desátý člověk se snáze zamiluje do člověka stejného pohlaví. Tyto výsledky ukazuje výzkum sexuálních preferencí a sexuálního chování Přírodovědecké fakulty UK.


Výzkumu se účastnilo třicet tisíc osob, které odpovídali na otázky sexuální orientace. Z výsledků vyplývá, že třetina žen a pětina mužů během svého života zažili sex s osobou stejného pohlaví. To ale ještě nesvědčí o homosexuální orientaci spíše o chuti experimentovat. “Lidé velice rádi zkouší nové výzvy a objevují dosud nepoznané rozkoše“, řekla Iveta z Prahy, která vyzkoušela pohlavní styk se ženou a sama se výzkumu účastnila.

Související obsah


Ovšem zajímavější a prokazatelnější jsou odpovědi na otázku, jak moc je pro člověka lákavý heterosexuální nebo homosexuální pohlavní styk. Devět žen ze sta přiznalo, že je pro ně atraktivnější homosexuální styk a dvanáct mužů ze sta odpovědělo, že je více uspokojí stejné pohlaví. Jak muži, tak i ženy uvedli, že homosexuální vztah je více o citech než o sexu. Homosexuálové jsou totiž citlivější než heterosexuálové, a proto také v intimním životě méně vyhledávají násilí.

Příčiny homosexuality dodnes nejsou jednoznačné. Lékaři se shodují, že homosexuálové mají daný genetický základ, díky kterému tíhnou ke stejnému pohlaví. S homosexuální orientací se člověk tedy narodí, ale nemusí se homosexuálem stát. Takového jedince výrazně ovlivňují vzory v dětství a dospívání. Pokud chlapec s homosexuálními dispozicemi vzhlíží ke strýčkovi a tráví s ním více času je pravděpodobné, že v dospělosti bude gay.

Genetika ale není jedinou příčinou. Významný předpoklad k homosexualitě mají i lidé, kteří se několikrát zklamali v heterosexuálním vztahu, zažili znásilnění nebo pouze ze zvědavosti vyzkoušeli homosexuální styk a našli v něm zalíbení a uspokojení.

iva, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz