žloutenka

Varování: Pozor na žloutenku. Nemoc drtí několik krajů!

Hygienici varují před žloutenkou, která se ve velkém objevila v několika krajích. Konkrétně jde o virovou hepatitidu typu A - známou jako nemoc špinavých rukou.

Epidemie se objevila například v karlovarském, ústeckém a také libereckém kraji. Zajímavé je, že nemoc se v jednotlivých krajích chová různě.


V karlovarském kraji se epidemie šíří mezi malými školáky. Od září se žloutenkou typu A nakazilo celkem 21 dětí a to z různých škol. Jsou zavedena přísná hygienická opatření a to značně poznamenalo výuku ve školách.


Děti mají k dispozici vlastní uzamčené toalety. Nesmí do společných učeben, na hrací plochy nebo do tělocvičny. Do jídelny chodí zvlášť a po jejich odchodu se dezinfikují stoly. Mají také jen jediného vyučujícího, kterým je zpravidla třídní učitel.


Na Liberecku je šíření žloutenky docela záhada. K dnešku je nemocných 32 a všichni jsou z Jablonce nad Nisou. Ale nejedná se jen o děti, ale i dospělé a staré lidi. Navíc bydlí každý v jiné části města a ani se nepotkali na žádné společné akci. Čili ten původ epidemie je nejasný a odborníci jej zatím nerozluštili.

Související obsah


Hygienici zásah nemocí ilustrují na tom, že loni byl v Jablonci za celý rok jen jediný nemocný. Experti tipují, že za záhadnou epidemií stojí nějaká potravina, kterou všichni nemocní nezávisle na sobě nedávno snědli.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pamela Anderson trpí nevyléčitelnou nemocí! Má vůbec šanci na uzdravení?

SMUTNÝ OSUD: V 6 letech plešatý! Proč malému chlapci vypadaly všechny vlasy?

pez, Ivan Berka, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz