Oscar Pistorius

Už je doma! Pistorius si zbytek trestu odpyká v luxusu

Už je doma! Pistorius si zbytek trestu odpyká v luxusu
Zdroj: isifa a titulka Lecturas

Za zastřelení své přítelkyně byl jihoafrický atlet odsouzen k pětiletému odnětí svobody. Trest si rok odpykával ve vězení, nyní se ovšem Oscar Pistorius může přesunout do luxusní vily svého strýce. Rozhodl o tom soud.

Atlet, který zastřelil svou přítelkyni za dveřmi koupelny, byl loni odsouzen k pětiletému trestu odnětí svobody. Soud tehdy rozhodl, že se nejedná o vraždu, ale o zabití z nedbalosti. Několikanásobný paralympijský vítěz totiž tvrdil, že si přítelkyni Reevu Steenkampovou spletl s lupičem.

Oscar Pistorius si rok odpykával trest v pretorijské věznici, včera pozdě večer byl ale propuštěn a zbývající čtyři roky má trávit v domácím prostředí.

Atlet měl být z věznice propuštěn už v srpnu, tehdy mu ale jeho naděje zmařil ministr spravedlnosti, který chtěl celou záležitost ještě přezkoumat. Nakonec bylo přihlédnuto k tomu, že Pistorius není společností považován za nebezpečného a domácího vězení se opravdu dočkal. S tím ale nesouhlasí žalobci, kteří požadují překvalifikování činu na vraždu.

Propuštění atleta vyvolalo bouřlivé ohlasy. "Je to chyba. Dostal se ven jen díky tomu, že je to celebrita. Pokud bych já zabil svou přítelkyni, strávím ve vězení třeba 25 let. Jsem z toho smutný. Někoho zabije a pak ho nechají jenom takhle jít," rozčilují si lidé.

Pistorius si zbytek trestu odsedí v luxusní vile svého strýce v Pretorii. Bude muset absolvovat psychoterapie, nesmí pít alkohol a jak informuje Guardian, čekají ho i veřejně prospěšné práce. Tím ale atlet ještě rozhodně nemá vyhráno. Státní zástupce se totiž odvolal a požaduje překvalifikování činu na vraždu. V případě, že by ho pak nejvyšší soud uznal vinným, místo pěti let si může Pistorius odsedět patnáct.

Podívejte se, jak hrál Oskar Pistorius ve vězení v JAR fotbal s Radovanem Krejčířem: 


 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz