Opar

Trpíte bolestivými opary? Poradíme, jak se jich rychle zbavit!

Trpíte bolestivými opary? Poradíme, jak se jich rychle zbavit!
Zdroj: Profimedia

Svědí, pálí a jsou pěkně ošklivé. Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, kterým se nevzhledné opary jako zázrakem vyhýbají, jistě sami moc dobře víte, jak nepříjemné může toto virové onemocnění být. Jak se ale bolestivých puchýřků zbavit?

Opar (herpes) je nejčastější virové onemocnění kůže. Objevuje se převážně na rtech, výjimkou ale nejsou ani jiné části obličeje či pohlavní orgány. Obzvlášť nepříjemný pak může být pásový opar, který doprovází velmi silné bolesti a mnohdy trvá déle, než bychom si přáli.

Jak vzniká


Herpetické viry mají jednu nepříjemnou schopnost. Mohou totiž přetrvávat v těle dlouhodobě, a to i v období celkem relativního klidu. Stačí však chvilkové oslabení imunity a viry na sebe začnou ihned upozorňovat. Důvodem může být horečka, příliš dlouhé slunění, chřipka, menstruace i psychické a fyzické vyčerpání. Měli bychom proto dbát na dostatek spánku a zdravou životosprávu.

Související obsah

Pokud jsme ale prevenci zanedbali, jak se můžeme ošklivého puchýře zbavit?

Správná životospráva


Pokud jste velmi náchylní na opary, možná byste se měli zamyslet  nad způsobem vaší životosprávy. Výskyt puchýře totiž jasně upozorňuje na to, že organismus je nějakým způsobem oslaben. Imunitu podporují hlavně vitaminy B a C, proto je dobré je doplnit. Nezapomínejte ani na dostatek spánku a prostor pro relaxaci. Stres vás může velmi oslabit.

Zdroj: Profimedia

Droždí


Páchne, ale pomáhá. Jak babičky radí, mírně rozředěné droždí opar vysuší a rychle zahojí. Mohou za to nejen látky v droždí obsažené, ale i vitamíny B.

Zdroj: Profimedia

Led


Mnoho lidí doporučuje vyzkoušet chlazení ledem. Nejlepší je zmrazit namočený sáček zeleného čaje.

Zdroj: Profimedia

Česnek


Česnek nejenže snižuje hladinu cholesterolu v krvi, má také pozitivní vliv na zdraví našeho organismu. Obsahuje totiž látky, které mají protiinfekční účinky.

Zdroj: Profimedia

 Víno


Možná byste to neřekli, ale odborníci doporučují popíjet i nějaké to vínko. Víno, zejména pak červené, dodává tělu velké množství vitamínů, minerálů a antioxidantů. Samozřejmě se ale nic nemá přehánět.

 

Zdroj: Oficiální zdroj

Kypřicí prášek


Kašička, která vznikne po smíchání prášku s vodou na opary působí také blahodárně. Nanesení tenké vrstvy zabrání tomu, aby se do boláku dostala nečistota.Zároveň ale urychluje vysušování.

Zdroj: Thinkstockphotos


Sójová omáčka a pasta na zuby


Mnoho lidí doporučuje vyzkoušet tuto metodu. Přes den si natírat opar sójovou omáčkou a na noc na něj nanést zubní pastu. Účinky jsou prý ohromující.

Zdroj: Thinkstockphotos

 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz