Chlapec

Chlapeček (6) prosí lékaře, aby ho nepohřbívali. Nepřežil. VIDEO

Bylo mu jen 6 let, když jeho život ukončila válka. Svět má nový symbol míru. Paradoxně je jím utrpení dítěte. Upozorňujeme, že následující záběry nejsou vhodné pro dětského diváka a citlivé povahy.

Chlapec jménem Farid z Jemenu si hrál s ostatními dětmi před domem. Najednou místo zasáhla raketa šíitských povstalců. Na operačním stole chlapeček bezbranně prosí lékaře o život. "Prosím, nepohřbívejte mě".

Netušil, že jeho prosba je nad síly lékařů. Dva dny na to zemřel. Vše zaznamenal fotograf, který sledoval chlapce od momentu, kdy ho zasáhla střela. Video zveřejnil na internetu, lidé s utrpením nevinného dítěte projevily soucit až po jeho smrti.

V Jemenu se bojuje od března. Proti sobě stojí šíitští povstalci a vláda se zahraničními spojenci. Boje si podle odhadů vyžádaly nejméně pět tisíc obětí a přes milion lidí vyhnaly z domovů. Video se stalo smutným hitem sociálních sítí.

Už podruhé svět na nesmyslnost válek upozorňuje dítě. V prvním případě to bylo vyplavené tělo syrského chlapce, který se utopil během plavby do Evropy. Utrpení obyvatel bombardovaných zemí však pokračuje.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HIT INTERNETU: Mladý pár přišel při porodu o miminko. Vypořádali se s tím úžasným způsobem!

Vědci varují před skutečnou katastrofou. Zemětřesení má zabít 40 milionů lidí

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz