Výbuch

Výbuch u Jihlavy: Po explozi jsou tři lidé zranění! VIDEO

Dvoutisícovým Dobronínem nedaleko Jihlavy otřásl v sobotu kolem poledne mohutný výbuch. Exploze poničila starou bytovku u zdejšího vlakového nádraží, zranění jsou tři lidé.

Událost byla hasičům hlášena jako výbuch kotle, při příjezdu na místo ovšem požárníci zjistili, že v inkriminovaném bytě žádný kotel není a že za výbuch a následný požár s největší pravděpodobností může špatná manipulace s propanbutanovými lahvemi.


"Byt, kde k explozi došlo, se nám již podařilo uhasit, ale je kompletně zničený. Prosakující voda poničila spodní byt a tlaková vlna pro změnu další dva byty. Dům je tak momentálně neobyvatelný, nájemníci se museli přesunout k příbuzným a známým," popsala TN.cz po druhé hodině odpoledne mluvčí hasičů Petra Musilová.


Výbuch a požár se bohužel neobešel bez zranění. "Starší žena a malá dívenka, které byly přímo v bytě, utrpěly vážné popáleniny. Paní odvezl vrtulník, dívku vezla samitka do jihlavské nemocnice," doplnila Musilová.


S plameny na místě bojovaly celkem čtyři jednotky hasičů, výbuch a plameny podle předběžných odhadů napáchaly škodu do milionu korun

pez, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz