Meningitida

Meningitida ji připravila o ruce a nohy. Holčička (1) se ale nevzdává!

Meningitida ji připravila o ruce a nohy. Holčička (1) se ale nevzdává!
Zdroj: facebook.com

Chodila sotva deset dní, když meningitida zaútočila na její křehké tělíčko. Ačkoli holčičce dávají lékaři minimální šanci na přežití, roční Harmonie se nevzdává. Doslova se vydala vpřed!

Meningitida, známá též jako zánět mozkových blan, dokáže být opravdu zákeřná. Malou Harmonie-Rose Allen napadly nebezpečné viry jen deset dní poté, co se její rodiče zaradovali z prvních krůčků své teprve devítiměsíční dcerky. V důsledku zrádné nemoci přišla o všechny končetiny a o špičku nosu.

Ačkoli je její stav velmi vážný, veselá nálada ji neopouští. Jak můžete vidět i na fotografiích této statečné, nyní už téměř dvouleté holčičky, neustále se směje a z toho, že je "jiná", si rozhodně nic nedělá.

Související obsah

V současné době si snaží zvyknout na nový způsob života, dokonce zkouší i chodit. Obtížnou situaci pomáhají malé Harmonie zvládnout rodiče i speciálně upravený vozík. "Nejenom, že může stát, ona se může i sama pohybovat - použitím rukou!" řekla novinářům nadšená matka.

Lékaři však rodiče stále upozorňují na fakt, že ačkoli má malá Harmonie velmi silný charakter, stále má pouze desetiprocentní šanci na přežití.

Lékaři zklamali


Rodiče na obtíže své dcerky přišli ve chvíli, kdy se holčička uprostřed noci probudila a začala kašlat. Téměř se nemohla nadechnout. Jak informuje DailyMail, ihned ji sice odvezli do nemocnice v Bathu, doktoři ale nepřišli na nic zvláštního a poslali Harmonie domů.

Druhý den dívka začala modrat, takže byla opět urychleně převezena do stejné nemocnice. Tentokrát lékaři řekli, že je to jen nějaký virus a poslali vystrašené rodiče opět domů. Za necelé čtyři hodiny měla holčička ošklivou fialovou vyrážku...

"Pokaždé, když jsme se na Harmonie podívali, měla nové fialové fleky, jakoby modřiny," popisuje zpětně matka. Když lékaři přišli na to, co dívence je, bylo už pozdě. Harmonie přišla o končetiny a část nosu. Má za sebou už více než deset operací a stále není mimo ohrožení života.
 

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz