Vražda

Mám ve studni podnájemníka, vyprávěl vrah. Nikdo mu nevěřil

Mám ve studni podnájemníka, vyprávěl vrah. Nikdo mu nevěřil
Zdroj: TN.cz

Případ vraždy a mrtvoly schované ve studni začal dnes řešit krajský soud ve Zlíně. Obžalovaným je devětatřicetiletý muž z Honětic na Kroměřížsku. tělo známého, kterého zabil, hodil do studny a tam ho po letech našli noví majitelé domu. Bylo obrovským štěstím, že se kontaminované vody nikdo nenapil.

Letošní březen. Kriminalisté prohledávají pozemek u jednoho rodinného domku v Honěticích. Ve studni objevují část lidského těla. Všechno ale začalo před třemi lety. Tehdy takřka denně v tomto domě tekl alkohol proudem.


Namol opilý Oldřich Novák pil se svým známým a družkou. Jenomže kamarád začal této ženě dávat nemravné návrhy. Podle ní pak Novák vzal sekeru na štípání dřeva, takzvaný kalač, a souseda zabil.


Prý proto, že soused jeho milou objal. Zatímco Novákova přítelkyně umývala zakrvácenou zem, on tělo vhodil do studny. Obžalovaný potom známým při pitkách vyprávěl o podnájemníkovi, kterého má ve studni. Nikdo mu ale nevěřil.


Před rokem dům koupil mladý pár a při čištění ze studny tato žena vytáhla zmrzlý modrý kabát, ze kterého později ještě vypadly zuby. Po několika dnech se policistům ozval známý Nováka a řekl jim to, čím se pijan vždy chlubil - o podnájemníkovi ve studni. Potápěči potom opravdu uvnitř objevili část těla.

Související obsah


Oldřich Novák ovšem tvrdí, že je nevinný, prý nemá se smrtí svého známého vůbec nic společného. Hororovou scénu dnes ale do posledního detailu popsala soudu bývalá Novákova přítelkyně. Ta také zdůvodnila své mlčení - Novák jí prý vyhrožoval, že ji ve studni "ubytuje" taky.


Podívejte se na reportáž:

pez, Petr Zapletal, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz