SARI

Nemoc SARI děsí Slovensko: Hospitalizovali 53letého muže

Nemoc SARI děsí Slovensko: Hospitalizovali 53letého muže
Zdroj: Profimedia

Nemoc SARI, tedy těžké akutní respirační onemocnění, se objevila u muže z Rimavské Soboty na Slovensku. Informoval o tom Regionální úřad pro veřejné zdravotnictví (RÚVZ).

Nemoc SARI vypukla u 53letého muže. Podle mluvčí úřadu Marie Tolnayové má muž bolesti hrudníku, kašel, vysokou teplotu a velké problémy s dýcháním, informoval portál tvnoviny.sk.

"Muž byl hospitalizován nejprve na Interním oddělení Všeobecné nemocnice v Rimavské Sobotě, ale kvůli zhoršujícímu se stavu ho přeložili na Oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny stejného zdravotnického zařízení," uvedla mluvčí Tolnayová.

Pacientovi nasadili v nemocnici antibiotickou, antimykotickou a antivirotickou léčbu a připojili ho na umělou plicní ventilaci. "Výsledky laboratorních vyšetření vyloučily chřipku typu A a B a také chřipku A H1N1. Pacient nebyl očkovaný," dodala mluvčí Maria Tolnayová.

Související obsah

Nemoc v SARI je definována jako onemocnění s náhlým vzestupem teploty, kašlem a zkrácením dechu nebo ztíženým dýcháním, vyžadující hospitalizaci z důvodu respiračních obtíží. Více o ní si můžete přečíst zde.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO tak radostné, až máte oči plné slz. Taneční terapie na dětské onkologii

KRÁSA PRO DOBROU VĚC: Hvězdy Novy pomáhají dětem s rakovinou

hru, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz