řízení

Jsem hrozně nalitej, přiznal řidič policii. Nadýchal přes 3 promile!

Více než tři promile nadýchal v Pardubicích řidič, který v takovém stavu ujel pětatřicet kilometrů. K jeho zastavení přitom přispěla náhoda - hlídky si ho všimly, když ve městě asistovaly při rizikovém fotbalovém zápase. Opilec jel údajně pomoci kamarádovi.

"Jsem nalitej," přiznal řidič policistům, ještě než nadýchal. Strážníci mu naměřili 3,17 promile! To odpovídá třinácti velkým panákům slivovice a z takové opice se dá vystřízlivět až po pětadvaceti hodinách. Muž sotva stál na nohou.

Hlídky sledovaly rozvášněné fanoušky a vtom k nim přijel autem tento muž. Na fotbal ale nechtěl, jen potřeboval nutně pokračovat dál. "Hlídce sdělil, že vyrazil na cestu, protože mu volal kamarád, že potřebuje s něčím pomoci," sdělila policejní mluvčí Lucie Klementová.

Ujel pětatřicet kilometrů a opilcova ohleduplnost strážníky zaskočila. "Nepřekážím, jedu zadem," tvrdil policii a hájil se, že je kromě pití jinak velmi zodpovědný řidič. "Kde je padesát, jedu padesát, kde je osmdesát, jedu osmdesát," říkal pyšně.

Související obsah

Jen jeho chuť na alkohol je nesmírná a vůbec nevadí, když přihlíží policie. Z vozidla vytáhl láhev tvrdého alkoholu a chtěl se napít, strážníci mu ji ale odebrali. Za řízení v opilosti mu teď hrozí vězení.

Pokud se průměrný člověk k takové opilosti dopracuje, podle lékařů vidí rozmazaně, nezvládá svoje pohyby, může upadnout i do bezvědomí a nakonec zemřít.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz