Lachtan

Šok v zoo, populární samici lachtana někdo surově umlátil!

Šok v zoo, populární samici lachtana někdo surově umlátil!
Zdroj: Profimedia

Velký smutek se změnil v rozčarování. Ošetřovatelé v dortmundské zoo našli v pátek ráno ve svém výběhu mrtvou samici lachtana Holly. Záhy se ukázalo, že u návštěvníků zoo oblíbeného lachtana někdo surově umlátil.

Ošetřovatelé se nejprve domnívali, že se jednadvacetiletá Holly nešťastně zranila. Pitva ovšem prokázala, že ji někdo surově praštil do hlavy. Holly měla prasklou lebku a vyražené zuby.

"Smrtí Holly jsme velmi zarmouceni," řekl německé tiskové agentuře ředitel zoo Frank Brandstätter. Zvíře návštěvníci zoo milovali. Jednadvacetiletá samice žila v dortmundské zoo od svého narození. Dalších šest lachtanů, kteří s ní žili ve výběhu, nebylo zraněno.

O tom, že se Holly stala obětí násilného činu svědčí také díry v plotě, které ošetřovatelé objevili. V areálu zoologické zahrady sice fungují noční hlídači, ale areál je příliš velký. "Máme tu 28 hektarů půdy. Hlídači nemohou být všude," dodal ředitel Brandstätter.

Související obsah

Vyšetřování smrti Holly převzala kriminální policie. Podle policejní mluvčí se zatím nepodařilo najít žádné stopy, které by mohly ukazovat na případného pachatele, píše list Berliner Zeitung.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz