APLIKACE TN.CZ
Doprava

Kamiony dostanou v Praze stopku. Projedou jen po okruhu

Kamiony dostanou v Praze stopku. Projedou jen po okruhu
Zdroj: Mediafax

Vedení hlavního města chce zakázat vjezd kamionů nad dvanáct tun do města uvnitř Pražského okruhu. Toto omezení by nemělo platit pro vozy dopravní obsluhy, městské části jí pak budou moct udělit výjimky.

Podle náměstka primátorky pro dopravu Petra Dolínka (ČSSD) s tímto návrhem nesouhlasí policie. Budou proto probíhat další jednání, termín zákazu není prozatím jasný.

Dolínek uvedl, že by toto opatření mohlo pomoct i státu, aby zrychlil přípravu výstavby okruhu. Právě dostavba Pražského okruhu je podle náměstka jediným komplexním řešením dopravní situace v Praze.

  

Současně by měla vzniknout nízkoemisní zóna, která by měla pokrývat území Prahy 1 až 3, 7, větší část Prahy 4 a 10, menší části Prahy 5, 6, 8 a 9. Zákaz by se měl týkat aut s naftovými motory vyrobenými před rokem 2001 a s benzínovými motory staršími roku 1993, výjimku dostanou vozy MHD a auta záchranářů.

"Jde o poměrně malé procento automobilů, ale to neznamená, že to nemá cenu," uvedl Dolínek s tím, že postupně za dva roky chce zvýšit požadavky až na dodržení normy na euro 4, která platí od roku 2005.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz