Aukce

Modrý diamant zlomil aukční rekord. Neuvěříte, za kolik se prodal!

Svět má nového diamantového rekordmana. Historicky nejdražší kámen zvaný Blue Moon (Modrý měsíc) se prodal v aukci známé dražební síně Sotheby's. Jeden miliardář z Hongkongu za něj nabídnul opravdu astronomickou částku.

Čínský realitní magnát Joseph Lau má zjevně v obřích a astronomicky drahých diamantech zálibu. Pouhý den před koupí Blue Moon totiž pořídil růžový diamant za asi 980 milionů korun. Lau se vyjádřil, že oba kameny pořizuje pro svou sedmiletou dceru Josephine. Oba kameny také po koupi přejmenoval. Blue Moon se nově jmenuje The Blue Moon of Josephine (Josefínin modrý měsíc) a jeho menší sourozenec Sweet Josephine (sladká Josefína).

Osmapadesátiletý magnát, kterému patří jednašedesát procent mamutí investiční společnosti Chinese Estates Holdings je v žebříčku nejbohatších lidí světa, který každoročně vydává časopis Forbes, na velmi pěkném 129. místě s jměním v přepočtu 146 miliard korun. Pro srovnání, nejbohatší čech Petr Kellner v současnosti okupuje 160. příčku.

Modré diamanty patří k nejdražším barvám vůbec, tmavé odstíny těchto drahých kamenů v přírodě jsou opravdovou raritou. Mimořádná je i čistota a samozřejmě velikost diamantu. Nalezen byl v Jihoafrické republice a jeho broušení trvalo více než šest měsíců.

jox, TN.cz

K tématu Aukce

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz