Pátek třináctého

Pátek třináctého: Na co si dát pozor a jaké rituály vás ochrání?

Pátek třináctého: Na co si dát pozor a jaké rituály vás ochrání?
Zdroj: oficiální zdroj

Pátek třináctého. Pro někoho běžný den, pro jiného den hrůzy, kdy by nejraději nevystrčil nos z domu, jen aby ho nestihla nějaká pohroma. My vám prozradíme několik rituálů, která vás zaručeně ochrání.

O tomto dni se říká, že dochází až nadměrně k nejrůznějším nehodám. Pro mnoho lidí to znamená, že nebudou vycházet ven a raději zůstanou doma, aby se jim nic nestalo.

Pátku třináctého se nejvíc obávají Američané. Průzkum ukázal, že kvůli pověrčivosti si na tento den bere až 21 milionů obyvatel v práci volno, nejezdí na pracovní cesty a zůstávají radši uzamčeni ve svých domovech. 


Panický strach má dokonce i svoji vlastní diagnózu. Fobie z tohoto data se podle odborníků nazývá paraskavedekatriafobie. Psychologové jsou však toho názoru, že vše vychází pouze z naší psychiky a sami si tak můžete něco přivolat. 

Související obsah


Najdou se ale i tací, kteří se na tento den těší, protože jim přináší štěstí. Například jeden Francouz vyhrál v roce 2010 v loterii 13 milionů eur. No není to úžasné? 


Existuje však několik rituálů, které vám pomohou tento hrůzný den překonat.


• Když ráno přeci jen musíte opustit váš domov, tak si třikrát na zem odplivněte.

• Před odchodem z domu si překřižte ukazováček a prostředníček.

• Ve dveřích se třikrát otočte po směru hodinových ručiček.

• Vezměte si kousek papíru a napište na něj, že si přejete, aby se vám nic nestalo. Po té ho nad zapálenou svíčkou spalte.

• Pokud máte nějaký talisman, tak ho položte mezi svíčku, misku s vodou a misku s hlínou. Přejte si, aby vás ochránil a svíčku sfoukněte.

• A pokud se obáváte o své nejbližší, tak jim dejte do kapsy nějaký váš talisman a on už je ochrání.

jat, TN.cz

K tématu Pátek třináctého

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz